| 37alina73 a întrebat:

Deci nu stiu ce e cu mine de la o vreme incoace primesc numai reprosuri de profesori cum ca nu mai invat si pur si simpu nu mai pot inainte ma descurcam foarte bine la matematica iar acum deloc. Nu stiu nu ma pot concentra deloc incep parca sa vad lucruri ce nu exista (m-a scos la tabla si in loc sa vad creta am vazut o hartie)nu am putere ametesc ma simt foarte prost se pune mate presiune pe mine si parinti si profesori am ganduri....nebune! Ma simt ca ultima nebuna! Vroiam sa imi tai venele!(Noroc ca atunci cand am inchis dulapul mi-am prins degetele.) Simt ca am inebunit...zambesc dar doar pe dinafara simt ca sunt cea mai proasta ipocrita si trista persoana din lume. De multe ori ma intreb de ce m-am nascut.Multe se trag de la presiunea de la scoala zic eu! Mai ales ca am scazut foarte mult si cand ma gandesc parca imi vine sa ma omor!
Nu vreau raspunsuri vorbeste cu parinti sau cu doctor

Răspuns Câştigător
| marcar a răspuns:

Incearca sa-ti aduci gandurile si sa vezi ce iti creeaza de fapt probleme.Ai un baiata la carr tr gandesti mereu? Sau faptul ca ai inceput sa scazi la scoala? Incearca sa iei o bucata de hartie si fa 2 tabele.Intr-o parte scrie ce nu-ti place la tine si in alta parte scrie ce ai de gand sa faci sa schimbi acel lucru la tine.(ex.nu-mi place ca mint.ce voi face? Ma straduiesc sa nu mai mint).Si pune aceea foaie undeva unde sa o vezi mereu.Si scrie mereu in ea.pe mine m-a ajutat.

| 37alina73 explică (pentru marcar):

Am avut un baiat, dar nu cred ca m-ai simt nimi, cu toate ca eu nu am vrut o relatie cu el.Dar nu imi mai pasa. Sunt sigura ca e din cauza scolii pentru ca am scazut mult

| marcar a răspuns (pentru 37alina73):

Inteleg... Poti incerca atunci ca faci lucruri care-ti plac, care sa-ti atraga atentia astfel incat sa uiti de probleme.Suna a fii greu, dar chiar functioneaza

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E vina ta ca gandesti aiurea. Pune-ti mintile in cap. Ti-o faci cu mana ta. Ce motive ai avea sa fii trista? Zi ma? Nu ai posibilitati? Eu zic ca ai. Asa cred.

| 37alina73 explică (pentru T0T):

Am posibiliate.Nu duc lipsa de nimic, doar de fericire din cauza ca scad la scoala

| T0T a răspuns (pentru 37alina73):

Doamne...Ai o problema grava..Doar pentru scoala?
"Nu duc lipsa de nimic"
Ar trebui sa iti dai seama ca ai o problema mare si ca nu ar trebui si nici nu prea ai dreptul sa te plangi. Astea nu-s probleme. Baga-ti mintile in cap.

| 37alina73 explică (pentru T0T):

Tu esti batut/a in cap? Fericirea nu inseamna neaparat bani.Eu la asta m-am referit cand am zis ca,, nu duc lipsa de nimic". Fericirea inseamna iubire si sentimentul de implinire sufleteasca.Acel sentiment care la mine este,, gol"din motiv ca mi-au scazut notele, tinand cont ca eu sunt a 8-a si vreau sa merg la un liceu bun!

| T0T a răspuns (pentru 37alina73):

"Acel sentiment care la mine este,, gol"din motiv ca mi-au scazut notele"
Dar tu pentru ce inveti mai geniule? Nu ca sa ai o cariera, adica pentru bani?

| 37alina73 explică (pentru T0T):

Si tocmai de acee cu cat ai studii mai multe cu atat vei trai mai bine