| uncopil_5786 a întrebat:

Deci. o sa fiu rapid.Am 15 ani si sunt indragostit de o fata din cls cu mine.Cu fata aia eram prieten de 4 ani, dar acum am inceput sa simt ceva pentru ea.

Ea are un prieten care e un porc si de fiecare data cand o vad cu el imi vine sa explodez angry. Nu stiu ce sa fac.Adica nici eu nu sunt la inceput dar vreau sa zic ca de fata asta chiar imi placecrying

Nu stiu ce sa fac, sa vorbesc cu ea, apoi mi'e teama ca daca ii zic ce cred nu o sa mai vorbeasca cu mine nici ca prieten.cryingAjutor!

Răspuns Câştigător
| lol1232 a răspuns:

Sunt cam in aceias dipema ca tine incearca sa vezi ce ii place ei la porcul ala poate copiezi si tu cate ceva si ce ii place fetei fai pe plac si daca ii place ei un lucrur trebuie sa iti placa si tie ea va vedea ca sunteti compatibili multa bafta love strucklove strucklove struck

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu zic ca porcul ala, madarfacarul si bulangiul ala de prieten al ei are ceva daca sta tipa cu el. Ori e ea prea orbita de iubire pentru animalesmug
Nu rezolvi nimic cu:sad+crying. Asta iti garantez euwinking
Ai curaj in tine.Nu risti, nu castigi!

| preadulce a răspuns:

Daca are prieten nu te baga.

| GyeBaek a răspuns:

Pai zi in fata ce simti pentru ea, daca te refuza cereti scuze si zi ca vrei sa fiti prieteni in continuare si ca poate intr-o zi se va gandi la tine.

| Vlady96 a răspuns:

Nu trebuie sa te subestimezi, ai incredere in tine, daca nu vei actiona repede vei avea de suferit, invit-o undeva.Mult norocwinking

| clawdya_8655 a răspuns:

Pai nu stiu cum sa faci, cel mai bine ar fi cum crezi tu.
am trecut prin aceeasi situatie:
eram prietena foarte buna cu un coleg, si ne-am placut si am fost impreuna.ne-am despartit si acum nu mai vorbim nici ca, colegi.si regret, pentru ca am distrus o prietenie frumoasa.
am trecut prin asta si eu as zice sa ii zici ca iti place de ea, daca si ei ii place de tine, mai departe vei vedea tu cum o fi. daca nu ii place ar fi bine sa continuati ca priteni si sa o poti uita
bafta

| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Nu stiu ce sa zic poate ar trebui sa ii zici poate se agraveaza situatia si va fi indragostita la extrem de acel baiat fa cum consideri a si preadulce nu are cam dreptate a si spune-i ce simti daca se supara spune-i ca vrei sa fiti prieteni in continuare multa bafta sper sa i-ti fi fost de folos

| Alisa_1731 a răspuns:

Uite te la alta fata, poate vei gasi o fata de care sa ti placa mai mult, nu strica o buna prietenie! multa bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. mai intai vb din ce in ce mai usor cu ea. mai intai id-ul, nr. de tel. stai cu ea pe afara... du-o intr-un loc frumos. si apoi tot asa pana cand o sa crezi ca va fi momentul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca ea deja are un prieten, ar trebui sa stai in banca ta. Daca sta cu el, inseamna ca tine la el si nu cred ca-l va lasa asa usor, chiar si asa porc cum spui tu ca e. Ai spus bine ca daca ii zici exista posibilitatea de a nu mai vorbi deloc cu tine. Daca nu avea prieten era mult mai usor, dar asa... e urat sa te bagi intre ei. Mai bine te-ai uita la alta fata.happy