| trixie13 a întrebat:

Deci povetsea e luna.acum ceva timp ne'am certat cu o prietena foarte buna.sa zicem acum o luna, problema era ca ea ne barfea, cand pe mine cand pe celelalte doua fete si am zis stop la un moment dat.Problema e ca acum se baga in seama si daca ii comentezi ceva imediat gaseste ceva de comentat.Am trei intrebari care imi raspunde la toate trei primeste FUNDA.
1. Ce ar trebui sa ii fac sa nu se mai bage in seama?
2.Imi spune; ti cateva replci sa ii inchid guralaughing(tin sa va spun ca porecla ei e Yety)
3.Cum pot scapa de ea?
Multumesc pentru. pareri:*cel mai bun raspuns fundita

Răspuns Câştigător
| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

1. ii poti face in ciuda cu ce ii place ei mult si sa se intristeze. daca se mai baga in seama faci cam asa: "fetelor voi ati auzit ceva?"

2.Cateva replici daca ea va comenta tu nu trebuie sa o suporti uite replici:
Cred ca ai un creier ca si nou, avand in vedere ca nu l-ai folosit niciodata...
Stiu ca nu esti prostul nimanui... dar cineva o sa te adopte odata si odata.
Ieri, te-am admirat toata ziua, la zoo.(daca e Yeti)
Orice fata are dreptul sa fii urata, dar tu abuzezi de acest drept.
Daca te fac proasta ar fi o insulta adresata oamenilor prosti.
Cand vorbesti cu mine sa taci din gura!
Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm?
Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe o idioata sa vorbeasca.
Un om cu Iq-ul tau ar trebuie sa aiba si o voce mica.
Nu te compari cu nimeni... toti sunt mai buni.
Hai spune-ne tot ce stii. O sa iti ia doar 10 secunde.
Ai o voce frumoasa, de ce o irosesti vorbind?
Suferi de boala aia de a te baga in treburile oamenilor
Intodeauna mi-am dorit sa am pe cineva la care sa tin, sa il iubesc, sa imi fie prieten... Dupa ce te-am intalnit pe tine m-am razgandit.
Cum trec zilele si ma gandesc ce norocoasa sunt... pentru ca nu esti aici ca sa mi le ruinezi.
sper ca team ajutat.mult noroc! kiss

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Un singur răspuns la toate întrebările tale. Indiferenţa, asta doare cel mai mult, dacă spune ceva pur şi simplu fă-te că nu o vezi ( nu în stil copilăresc), dacă vorbeşte las-o să vorbească pur şi simplu nu-i da atenţie, când va vedea că nu e băgată în seamă se va simţi prost şi va pleca. Baftă!

| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

A da am uitat...
3.Folosestete de cei place ei mai mult, sau sa o ranesti sentimentaldevildevil (sa-i spui: :vai ce bine e ca ne avem una pe cealalta, nu ca unii care ne berfesc, e bine cand ai priteni care sa tina la si sa te sprijine in momente grele,devil)
kiss

| trixie13 explică:

Va multumesc pentru. raspunsuri>:d

| Al33 a răspuns:

Nu stiu cum sa zic eliza...la intrebarea 1)trebuie sa nu o bagi in seama sa ii arti indiferenta, la intrebarea 2)taci yety nu crezi ca ar trebui sa-ti creasca par si in gura?, yetyyyy uite`te la tine nu te-am mai vazut de 3 min si a incepun sa-ti creasca par in nas, la intrebarea 3)sa iii spui in fata ca nu mai are rost sa te bage in seama si sa ii arti cat de indiferenta esti cu ea te pup eliza si te beskkiss

| DakotaXOXO a răspuns:

Nu-mi vine sa cred,am aceeasi poveste,inainte era prietena mea cea mai bun, dar a inceput sa fie cam fitoasa si ma contrazicea, asa ca acum am o alta prietena si a inceput sa barfeasca cu o fata din clasa care la un moment dat s-a enervat de atatea barfe:
1.Prefate ca o barfesti si tu cu prietenele tale, cel mai mult merge cand vorbesti, razi si te uiti cu coada ochiului la ea in acelasi timp.
2.Bai,Yety,intoarcete la Polul nord ca te asteapta pinguinii.
Auzi fata, vezi sa n-ai vorbire acuta!
Stii ce? Pune-ti fermoarul la gura si arunca-l in Dunare.
Yety? Vezi sa nu te cuplezi cu Ursul Brun!
Off, mi-ai dat de m-ai julit.(atunci cand iti mai spune replici din-alea)
3.Indiferenta doare...

| cutegirl_4770 a răspuns:

Buna. Am doua variante pentru tine:cum a zis si GanduriAlbe, indiferenta doare cel mai tare. Iti zic din propria experienta. Deci, daca esti indiferenta cu ea la inceput o sa se mai bage in seama, dar pana la urma vei scapa de ea.

Fie, daca esti o fire mai tupeista si vrei sa ii inchizi gura acelei "Yety", replicile date de Diana sunt foarte bune.Insa, iti zic un lucru, daca si ea este o fire tot tupeista s-ar putea isca cu vreo cearta sau ceva, in schimb, daca nu este, i-ai inchis gura. Bafta!