| Nuconteaza_2781 a întrebat:

Deci, prietena cea mai buna vrea sa para "smechera", nu mai e persoana pe care o cunosteam, acum se "mozolesca" asa cum spune ea, cu fetele, vrea sa o faca cu un baiat cat mai repede si isi bate joc e toata lumea de parca ar fi ea cea mai tare din parcare straight face.
Cred ca o influenteaza colegele ei, care sunt niste c---- in adevaratul sens al cuvantului, si mai sunt si repetente majoritatea au 17 ani in clasa a 7.
Ma rog ea are 13 ani straight face nu mi se pare normal ca o fata la 13 ani sa gandeasca asa, eu am 16 si nu prea mii se pare o atitudine prea breaza.
Sii daca ii explic, tipa la mine si spune ca sunt o demodata si o comunista straight face.
Ce sa fac sai expl. ca nu e bine?

Răspuns Câştigător
| anca2903 a răspuns:

Doamne...straight face Am avut o prietena exact asa cum o descrii tu pe a ta. Am incercat sa vorbesc cu ea, sa o transform in persoana care a fost candva, dar a fost in zadar. Asa ca pur si simplu m-am indepartat de ea. sad Imi pare rau ca a devenit asa, dar oamenii se schimba...

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu parintii ei.Situatia e mult prea grava pentru a fi rezolvata de tinewinking

| ARSSS a răspuns:

Nu ai ce face, cu colegele ei sta mai mult, si daca asa ii place, f greu o s-o schimbi la loc in bine, nu vreau sa par prea demodat, dar singura cale ii sa le spui parintilor ce a devenit fiica lor, si poate se ocupa eihee hee, asta nu o sa-ti salveze prietenia cu ea, poate doar comportamentul ei si mai incol isi va da seama ca a gresit tongue si iti va cere scuze. Sper ca ti-am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii vin si pleaca, si nu prea poti sa ii schimbi odata ce le-a intrat ceva in cap...asa ca cred ca ar trebui sa fii mai distanta cu ea, si daca ea te v-a intreba "ce se intampla" tu sa ii zici "stii nu imi place cum esti acum, si nu imi place nu imi dai atentie, eu vreau sa te invat ceva bine si tu NU, asa ca pana cand iti vei da sema si ma vei asculta, o sa fiu asa"!
Cred ca ar fi singura sansa.