| anonim_4396 a întrebat:

Deci:prietena mea cea mai buna este indragostita de un baiat care n-o place. Mi-a facut capu' calendar si pana la urma le-am facut "lipeala", dar s-au despartit dupa vreo 2 zile. Ea nu l-a uitat sau mai bine nu-l uitase si mereu imi zicea "vai, geo, ce dragut e","vai da' ce bine ii sta cu aia " etc.incepusem sa-l agreez, fiindca inainte nu-l suportam. apoi ea l-a vazut cu o alta fata si a zis "gata nu-l mai plac". apoi dna diriginta m-a mutat cu el in banca (!) si am inceput sa-l plac un pic si cred ca si el pe mine tot un pic pentru ca de atunci se tot da la mine.asta s-a intamplat acu' vreo luna.in saptamana dinainte de vacanta prietena mea cea mai buna a zis ca s-a indragostit din nou de el, apoi o alta colega mi-a zis si aia ca-l place.si atunci eu am devenit geloasa si mi-am dat seama ca m-am indragostit de el crying baiatul e frumusel si glumet, dar in rest lasa de dorit... e cam fustangiu da' na! oricum. e vorba ca si eu si prietena mea suntem indragostite de acelasi baiat si eu nu i-am zis nimic.ba mai mult ma prefac ca inca il urasc si nu-mi prea iese sad in cazu' meu e exact "opusele se atrag" si nu-mi doresc asta, dar cel mai mult ma doare ca imi mint prietena sau mai bine zis sora de cruce. ce sa fac? nu pot sa-i zic niciunuia nimic:nici lui ca- l plac si nici ei (!)
ma urasc! sunt o proasta pentru. ca m-am indragostit de un prost si imi tradez cea mai buna prietena! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| smiley16girl a răspuns:

Incerca sa ii spui prietenei fiindca nimeni nu vrea o prietena mincinoasa si lasall pe baiat sa aleaga intre voi doua daca e ea nu te supara deoarece sunt multi alti baiati iar daca tu esti aleasa incerca sa mentii o pretenie cat si cu bbf tau si cu baiatul. sper ca prietena ta sa intelega daca te alege pe tine. daca nu ai grija atunci va trebui sa alegi tu intre ei doi happy noroc sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
| LuLusHooOr a răspuns:

La urma urmei prietenei tale i-a placut prima deci ea are prioritate dar daca ea nu are sanse la el trebuie sa accepte. si sa te lase p tine orikt de mult ar durea. dar cel mai bine nu sta niciuna ca el happy

| Bibiis a răspuns:

NU e vina ta. e o vorba " nu`i poti condamna inimii", si nu e adv ce a spus daianha " prietena ta l-a vazut prina.are prioritate" in niciun caz!, citez ca ai scris ca atunci cand l-a vazut cu altha a spus ca nu-l mai place. deci. succes cu baiatu ar fi cazul sa te gandesti si la tine Prietena ta. este indecisa daca si el simte la fel ce simti si tu si e ceva sincer nu da cu piciorul` iti urez bafta in ce alegere ei:*