| AlleAlllexandra a întrebat:

Buna,cum ar putea sa imi faca o prietena lipeala cu un baiat? El stie ca-l plac dar nu vrea sa fie cu mine. Cum ar putea sa il convinga? Sfaturi?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sfaturi pentru asta nu sunt, daca el nu vrea sa fie cu tine, nu il poti obliga

| AnaBejenaru a răspuns:

Pai daca baiatul nu vrea, nu vrea.Nu poti sa-l obligi sa te placa, dragostea nu poate fi cu de-a sila.Mai asteapta un timp, poate se razgandeste. daca nu, stai linistita, baieti mai sunt.

| AlleAlllexandra explică (pentru AnaBejenaru):

Inteleg perfect raspunsul tau, dar totusi cred ca ma place dar nu vrea ca eu sa stiu. Ma suna in fiecare seara si vorbim cate 1-2 ore, e foarte gelos daca ma intalnesc cu alti baieti, zice ca nu vrea sa ma piarda. De aceea am pus aceasta intrebare, intelegi?

| AnaBejenaru a răspuns (pentru AlleAlllexandra):

Inseamna ca e orgolios, si asteapta sa faci tu primul pas.Acum am inteles, si eu am patit asa ceva, si stiu cum e sa iti placa de un baiat incapatanat, orgolios s.a.m.d.Incearca sa faci tu primul pas, daca iti place ataaat de mult :d

| AlleAlllexandra explică (pentru AnaBejenaru):

Imi place foarte mult de el. Dar vreau ca o prietena de-a mea sa "ne faca lipeala" sa nu creada ca-s disperata. Cum ar putea sa-l ia? Niste sfaturi?

| AnaBejenaru a răspuns (pentru AlleAlllexandra):

Pai daca prietena ta il cunoaste, poate sa-i spuna deschis ca tie iti place de el, si ca tu ai vrea sa fii impreuna cu el, si astepti ca el sa faca primul pas.Altfel nu cred ca se poatethinking

| AlleAlllexandra explică (pentru AnaBejenaru):

Mercii :*