| 1992 a întrebat:

Deci sa va zic mai intaistraight face m-am indragostit de un baiat era persoana cu care ma intelegeam cel mai bine de la sala si lui ii placea de mine(acum nu mai stiu) am fost cu el da ma cam sictirea si pentru ca nu-si dadea interesul i-am zis ca nu mai vreau sa continuam 2 zile mai tarziu sora lui mi-a zis ceva de genu"adelina tu crezi ca el u tine la tine?:O" am ramas fara cuvinte si pe ganduri; mi-a lipsit ce-i drept in ziua aiastraight face dar ce am simtit pentru el inainte sa fim impreuna simt acum pentru cel mai bun prieten al meustraight face si nu vreau sa patesc la fel cu elstraight facechiar il iubesc si pentru celalalt mai simt ceva da nu as vrea sa o iau de la capat. Mi-e frica sa nul pierd si pe asta ca pe celalalt daca as fi cu el ca acum ma enerveaza celalalt!straight facestraight facestraight facestraight faceDati-mi si mie sfaturi va rrrrrrrrroooooooooooooooggggggg...straight facesigh CE SA FAC?cryingcryingcryingcryingpentru ca il iubesc pe astastraight facesigh

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Un lucru e clar: nu poti sa stai cu fundul in doua barci. Nici sa incurci lumea pentru ca nu stii ce vrei nu-i etic. Nici sa sari dintr-o barca direct in alta nu e bine, si din pacate multe fete n-au invatat asta, dar intre doua relatii trebuie o pauza in care sa clarifici situatia cu cea veche si sa te linistesti o vreme. Nu sa intri intr-o relatie cand esti deja consumata psihic dupa alta, prietenii/partenerii nu se inlocuiesc precum un bec. Si vei vedea mai tarziu ca de iubire nici nu poate fi vorba. Acum e important ce caracter iti formezi ca femeie, ca un om matur ce vei fi in curand. Daca vrei sa faci ceva rational, dar nu stii pe cine sa alegi, atunci ia o pauza de minim doua luni de la amandoi si vei sti atunci cu cine vrei sa fii. Si inca un lucru, abordarea asta superficiala ii va afecta si pe ei in relatiile viitoare, asa ca incearca sa iti asumi un minim de raspundere si respect pentru fiintele din jur happy

4 răspunsuri:
| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Esti cam zapacita!laughing
nu prea sti ce vrei!
deci laughing
vorbeste cu el... spune`i ce simti
si`ntreabal daca`ntre voi
poate fy ceva may mult decat o pryetenye...
[asta`n cazul`n cre nu esti rusynoasa]

daca esti mai rusynoasa da`i de`nteles ...pryn fapt...

dar de obycei fapte nu vorbelaughing

acum`ntelegy thu

!
pa pa
big hug
suCcCes

| IcsD a răspuns:

Pai daca inca il mai iubesti... intreaba`l daca ar vrea sa va reluati relatiadar sa-si mai dea si el interesu (ii zici pe ocolite) Gandeste-te bine si vezi ce simti pentru fiecare si alege p unu. Nu poti fii cu unu si gabdul taw sa fie in alta parte... Asta-i parerea mea. Daca el nu va vrea sa va reluati relatia incearca cu celalalt si in caz de nu va merge relatia dupa ramaneti amici daca se va putea

Succes!

winkinghappy... Sper sa-ti fie de ajutor sfatul meu big grin.

| 1992 explică:

Buey deci pe mine ma bate gandul sa fiu cu astalaltu ala cu care am fost era daniel asta e marius si mi-e frica sa nul pierd sa fiu cu el si pe urma sa se incheie si sa ma enerveze ca daniel daca nu intelegiti luati idul meu:adelina_bubulina_4u(da sa-mi spuneti TPU daca va intrebare daca va cunosc big grin)si mai vb:*>big grin

| gabitza_3022 a răspuns:

Uneori cel mai bun prieten iti poate fi si un iubit bun daca aveti sentimente reciproce.acum nah.nu la toti e la fel... dar un prieten bun poate sa fie si pe interes sau alte chestii cum se intampla mai nou.parerea mea e ca ar trebui sa mai stai putin sa vezi cum se comporta si el cu tine daca iti impartaseste unele sentimente si gandeste'te bine inainte sa faci acest pas. pupici si succes.

ai grija mare cu sentimentele!happy