| lilith16 a întrebat:

E ciudat, mi-am dat seama ca nu vreau relatii desi am avut, la modul ca imi plac doar momentele cand ma vad cu un baiat si ne tachinam si faze ca ne placem reciproc dar cand e vorba de o relatie, cand am o relaţie mi se duce interesul. Gen sa ne comportam ca doi prieteni, fara saruturi, fara chestii de genu, momentele alea cand te chinui sa cucereşti pe cineva, relatiile sunt basic si au mereu aceleasi sfârşit mai ales ca sunt in adolescenta. Doar eu sunt asa? E ceva cu mine sau?))))) De asta cred ca nu o sa mai am o relatie, majoritatea se grabesc si ma enerveaza ca in 2 zile dupa ce cunosti o persoană deja ii zici ca o iubesti si o saruti si faze, mi se par super plictisitoare si nu e vorba de asta ca am avut maxim 3 relaţii si una a fost pe internet dar am avut si prietenii cu baieti in care aveam momente cand ne dadeam unul la altul dar nu se lasau asa usor si imi placea asta si continuam asa desi toata lumea zicea ca ne comportam ca un cuplu deşi nu eram împreună si nu ne sarutam sau ceva. Cand am o relaţie parca se strica tot(ma refer din nou, ca imi pierd interesul fata de acea persoana).

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai tu o problemă, pur și simplu ești o altă fire care preferă ceva mai deep, un început mai frumos de relație unde să simți că e un pic de chinuială, așa sunt și eu. Și eu în momentu în care simțeam că aa, ăsta gata vrea să mă combine mi se cam ducea interesu, mereu mi-a plăcut misteru. Tot ce pot să-ți spun din experiența mea „don t settle for less" și așteaptă că vine și un tip pe placul tău, mie așa mi s-a întâmplat, când îmi pierdeam speranța apărea.

| RAY a răspuns:

Inca nu ai cunoscut iubirea cu adv, te inteleg perfect, ca si eu mai glumesc cu fete dar atat e, cand iubesti e total altceva

| lilith16 explică (pentru RAY):

Ba nu vreau o relatie, zic, ca vreau intai spre ex o prietenie, nu chiar relatie, mi se pare ceva responsabil, ma enerveaza ca majoritatea se grăbesc si trec direct la relatie după ce au dat de cineva da eu nu vreau relatie, vreau doar o prietenie care din cand in cand sa semene a relaţie))))) si poate mai tarziu relaţie, complicat, stiu da nu stiu mi se par inutile relaţiile)))))) si nu e vorba ca nu mi-am cunoscut dragostea sau ceva da nu vreau ceva basic ca de cunoscut am cunoscut băieţi care aveau tot ce imi place la unul, de la caracter, la stil până la fizic da erau la distanţă si nu a fost sa fie, deci, nu vreau o relatie cu iubire ci o prietenie))) obosesc psihic in relaţii

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Si eu la fel, oameni grabiti in ziua de azi

| HadesSs a răspuns:

Inca nu ai cunoscut o persoana sa iti pipereze un pic relatia si te plictisesti, e ceva normal laughing