| Sideckik1 a întrebat:

Deci sa zicem ca vreau sa-i trimit o scrisoare la o fata. Exista vreo drona care sa zboare 1 km pe semnal GPS sau ceva? Si sa nu coste mai mult de 2000 de lei. fara cameră daca se poate ca nu imi trebuie.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa spunem ca ai face asta desi putin probabil. De ce fara camera? Cum stii pe unde zboara drona daca nu vezi nimic? Numai unul fara minte ar da 2000 de lei pentru o scrisoare cand exista posibilitati mult mai ieftine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De posta ai auzit?

| Sideckik1 explică (pentru suntserios):

Posta la 1km depărtare. Inteligentule.

| NAT0 a răspuns (pentru Sideckik1):

Pui scrisoarea într-un plic și o duci la poștă și scrii adresa pe plic.
Poate să fie și vecia ta. Nu contează distanța.

| suntserios a răspuns (pentru Sideckik1):

Tu nu ai nici cea mai vaga idee cum functioneaza posta asa e?

| Nitroblast a răspuns:

Nu exista pe semnal GPS.
2000 de lei e un buget mic pentru o drona. Una de 2000 de lei, din ce stiu eu, zboara cam pana in 200 de metri. Daca vrei una care sa zboare mai mult, probabil aia e una de concurs. Si da, e peste 2000 de lei. Plus ca la dronele de peste 1 kg iti trebuie autorizatie si nu ai voie sa zbori la mai putin de 150 de metri de locuinte.

Gaseste o idee mai realizabila si mai ieftina, spre exemplu... mergi tu frumusel 1 km dus pana acolo, lasi scrisoarea in cel mai original mod pe care o poti face si te intorci (apropo, daca te lasa/respinge fata, ce te faci in cazul cu drona?).