| DeikrAndrei a întrebat:

Daca vreau sa trimit un colet mic, cam de 1 kg maxim, in Italia, cum ar trebui sa procedez. Cat o sa ma coste. Dar daca vreau sa trimit doar o scrisoare?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu ce vrei sa-l trimiti? La Posta Romana te costa 45 lei trimiterea plus circa 16 lei pe Kg: https://www.posta-romana.ro/......015(2).pdf

| untu a răspuns:

Poti sa-ti faci un pachet de 1-2 kg si scrie adresa completa,localitatea si regiunea din Italia,apoi sa scrii numarul de mobil al destinatarului si dupa aceea il duci coletul la o firma de transport, sa te interesezi care firma de transport calatori cu autocare care trece in Italia prin traseul localitatilor unde veti gasi localitatea respectiva pe care il vei expedia coletul respectiv pentru a ajunge la destinatar si acolo exista serviciul de coletarie, il predai coletul, dar nu platesti nimic, doar destinatarul la destinatie plateste coletul pentru transport!