| Lavinia20 a întrebat:

Deci spuneti-mi si mie ce sa fac sa nu ma mai plictisesc

de calculator m-am saturat tv la fel. citit de asemenea. prietene prin apropiere n`am prin oras n`am cum sa ies ca nu ma lasa... si in plus stau la tara... de pimbat singura de nebuna pe strada nu`mi place de iesit in cluburi nu`mi plac

idei ceva va rog mult

am 16 ani. Invat engleza si spaniola... singura... dar vreau altceva adica ceva distractiv niste idei de adolescente vreau si eu pls. chiar ma plictisesc ingrozitorcrying

2 răspunsuri:
| Static a răspuns:

Bine, plictiseala este una dintre cele mai des intalnite stari, eu iti recomand, sa desenezi cand te plicty, sau sa vorbesti cu ai tai, sa razi, sa glumesti, de ex uitate pe youtube la faze comice, sau la filme de comedie, scrie un fiction pe internet, posteaza-l, scrie un jurnal, un oracol, scrie o compunere, plimate cu rolele, cu bicicleta, invita o amica pe la tine, sau du-te tu la ea, da o petrecere. big grin

| Reka_8688 a răspuns:

Intereseaza-te de activitati de voluntariat din cel mai apropiat oras de tine. eu pana in a 8a aveam doar 2 prietene si ieseam mereu noi 3 si barfeam oamenii care trec pe langa banca pe care stateam. ne-am hotarat sa fim voluntare la o fundatie sa facem si noi ceva mai diferit si dupa nici un an am reusit sa avem programu plin si sa nu mai avem timp nici de barfe laughing. aveam multe activitati foarte distractive cu fundatia, acolo ne-am facut prieteni care ne includeau in grupurile lor. asa am inceput sa iesim cu un grup de rolleri in parc, sa jucam baschet cu un grup de fete antrenate gratis de un regizor de film si apoi am jucat in unul din filmele lui (roluri secundare evident) laughing, am cunoscut oameni din alte orase la schimburi de experienta.
si la fundatii de obicei dai de persoane super de treababatting eyelashes. si la noi is si voluntari din sate apropiate sau chiar mai indepartate. eu asta te sfatuiesc sa faci. mie mi-a schimbat viatabatting eyelashes.