| alexa19 a întrebat:

Deci sunt terminata, distrusa numai potsad

Prietenul meu a pus punct relatiei noastre aseara pe motiv ca nu ne potrivim si ca este mai bine ca fiecare sa isi vada de drumul lui de azi inaintesad

Ieri am iesit afara cu el, am vorbit cu el, am ras, ne-am pupat si cand intru pe mess imi spune ca relatia noastra se termina, azi faceam 4 lunisigh

Am incercat sa vobescu cu el sa ii spun sa se mai gandeasca dar a spus ca ramane nu, sa numai insiststraight face

Sigur i-a bagat cineva prostii in cap ca altfel nu vad de unde i-a venit acesta idee asa din seninoh go on

Este primul meu prieten, tin la el mult, am pus suflet mult in relatie, singura persoana care imi era alaturi mereu, care ma intelegea, acum numai am pe nimenicrying, persoana pe care o iubeam cel mai mult a ales alt drumcrying
Plang, de aseara nu pot sa mai ma oprescsad

Cum as putea sa il uit avand in vedere ca el sta pe strada mea, fata in fata cu blocu meu si il vad zilnicsad
Ce sa fac ca sa scap de aceasta dureresadnumai am chef de nimicsad

2 răspunsuri:
| BiaRawr a răspuns:

Offff...saraca de tineee.sad
chiar nu stiu ce ar trebui sa faci.
ar trebui sa intelegi ca nu e ultimul cu care se va intampla asta. dar ce fata intelege?sigh
trebuie sa te pregatesti pentru multe despartiri, una mai dureroasa ca alta. nu avem ce face, asta e una dintre regulile fundamentale ale timpului...
si totusi. poate ca ar fi frumos sa fiti prieteni. poate ca asa e mai bine. fii sigura ca e mai bine.
stii, sunt multe maxime care spun ca aceste dezamagiri sunt forma lui dumnezeu de a spune ca are altceva mai bun pentru tine.
sper sa fii bine...

| Justmeandmysmile a răspuns:

Draga, deja ti se pare sfarsitul lumii si ai avut primul prieten. Eu de xemplu nu am avut ink primul prieten si nu mi se pare o tragedie bine am avut oarecum, e o poveste mai lunga si oricum vorbim de tine acum.Nu neaparat i-a bagat cineva in cap asta vorbeste probabil de mai demult cu cineva sau i s-au aprins calcaiele dupa vreuna, care lui i s epare "buna" (na ca s avorbesc cum fac ei laughing ). Da stiu ca ti-e greu, eu zic sa lasi plansul laoparte si sa te aduni pai ce doamne.Cat despre faptul ca-l vezi zilnic ai doua optiuni : ori il ignori, sau daca ti-e greu vorbeste cu el sa ramaneti prieteni. EU zic sa nu tanjesti dupa el, arata-i ce a pierdut,fii vesela uita, cauta fericirea in alta parte. Si daca,presupunem ca intr-o buna zi se intoarce la tine,refuza-l ca altfel te va considera o persoana slaba, fara vointa. Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai nevoie de ajutor, lasa mesaj. O zi buna! Si gata cu jelitul