| BoboDafuq a întrebat:

Deci va ziceam despre un baiat cu care vorbeam nonstop dar se distantase de o perioada iar de cateva zile nu imi mai raspundea la mesaje, la nimic [fara motiv, nu ne certasem]. Acum ceva timp am aflat ca este cu o fata de a 8a. [si eu si el suntem a 9a] si nu ma asteptam. nu pot sa zic ca sunt o mare frumusete, sunt doar ok iar cu acea fata nu prea se potriveste. Probabil s-au combinat pentru ca ea e numai cu counter strike si jocuri de genul. Apropo eu am refuzat sa ies cu el de cateva ori din anumite probleme si cand l-am chemat eu afara a spus ca iesim dupa teze.A si acum ceva timp spunea o fata ca au iesit impreuna [acest baiat si 'noua iubita' cand el parca zicea ca nu are timp] Cand dracu sa iesim dupa teze ca e cu acea fata. Cel mai tare ma doare ca eram asa apropiati si m-a lasat dintr-o data si fac pariu ca ma placea... tin enorm de mult la el si m-am saturat sa tot plang ca proasta. Ce pot face? va rog mult sa ma ajutati. Apropo eu nu prea vorbeam cu el la liceu. mai mult pe net..si i-am dat si mesaj dar nu a raspuns de ce face asa? au trecut aproape 5 sapt de cand nu am vorbit... chiar asa de greu e sa zica macar 'lasa-ma in pace'? Sa incerc sa ii mai dau un mesaj? Va rog sa ma ajutati ca nu mai rezist. Ma simt oribil. Imi e dor de el. Apropo in ultima zi in care am vorbit..practic nu stiu cum sa zic, vorbeam normal si deodata nu a mai raspuns si dupa nu a mai raspuns deloc, ca am incercat sa ii mai scriu. totusi ce sa fac? Chiar ii simt lipsa sad

2 răspunsuri:
| Lorena7712 a răspuns:

Incearca sa dai de el. Poate nu ti-a raspuns pentru ca se certase cu iubita lui sau nu se simtea bine. Nu trage concluzii pripite inainte sa stii tot adevarul. Daca erati as apropriati si nu mai sunteti, incearca sa il intrebi ce s-a intamplat cu relatia dintre voi. Nu il lasa asa si lupta. Trimite-i mesaje si nu te lasa:*

| marryyme a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru, parca ma regasesc in descrierea ta, nu merita sa mai plangi pentru el pentru ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine. daca intr-adevar ii placea de tine nu te lasa pentru alta intr-un timp asa de scurt. apropo nu ti-a zis,, lasa-ma in pace,, pentru ca nu vrea sa te faca sa suferi si a preferat sa te ignore lasandu-te sa crezi orice... sfatul meu este sa nu te mai gandesti la el pentru ca in aceasta lume mai sun baieti,(si inca multi)el nu era sufletul tau pereche.o sa vazi ca o sa gasesti un baiat bun care chiar te merita, nu mai dispera ca nu e bine...happy