| Melissa_4345 a întrebat:

Deci vreau sa va intreb ceva. cam prostesc dar chiar nu stiu.laughing

eu de obicei mai obisnuies sa mai ies noaptea din casa fara sa ma vada mama si tata, dar de la un timp usa de la intrare a inceput sa scartie si scartie rau. si imi e frica acum sa ma ies ca la orice zgomot se pot trezihee hee

Deci cu ce as putea sa dau pe ea sa nu mai faca zgomot. da ceva care sa gasesc la magazin sau sa am prin casa.thinking laughing

pls mult Dau fundita si voturi :*:*

Răspuns Câştigător
| Romanian a răspuns:

Ulei de gatit, dai pe la balamale cu o serinaga, sau o pensula.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aha deci tu iesi sa faci sax noaptea fara stirea parintilor eh lasa ca te pun eu in catuse sa nu mai scapi, revenind la discutia cu scartaiala ii poti da cu niste vaselina scoti usa si o ungi la toate balamalele.

| ??DongRi a răspuns:

laughing) pai nu stiu este ulei special pentru balamale.parcalaughing, il gasesti in supermarketuri sau magazine specializate, ca Dedeman etc. Sau mai bine ai incerca sa hotarasti impreuna cu parintii tai o ora la care sa vii sa fie toata lumea multumita.

| Scriitoarea a răspuns:

Cu putin de ulei, sau untura, margarina, unt[ultimele trei topite]. Dar cel mai sigur e cu ulei. Incerca. fundita?

| RoaRxDD a răspuns:

Ulei! o.o
Pune putin ulei pe balamale si nu iti mai scartie. big grin

| iull_1544 a răspuns:

Cu foarte multe lucruri:
1. margarina
2. ulei de masline
3. ulei de floarea soarelui
4. untura
5. unt
6. slănină
7. vaselina
8. crema de maini [ asta nu e asa buna, trebuie sa faci usa zilnic cu ea]
... cam atat. sper ca te-am putut ajutabatting eyelashes

| Leylla a răspuns:

Spre exemplu, tatal meu, cand scartaie usa, o unge cu vasilina, acolo unde e prinsa de perete.Si gata, nu mai scartaie.
Dar, vezi sa ai grija daca iesi noaptea, ca sunt tot felul de oameni!
Sper ca te-am ajutat.Bye-Bye

| Kenny_9176 a răspuns:

Ulei de motor merge sigur.

| gimina a răspuns:

Poti pune putin ulei de motor sau daca nu putin ulei de casa la balamalele usii si ai sa vezi ca nu o sa mai scartaie:X

| DarkBlue_5010 a răspuns:

Da-i cu ulei la balamale.

| oana_5984 a răspuns:

laughingapoi no. zile ca scartaie usa pre tare si poate s cada si no poate tio schimbalaughingnu cred ca poti da cu ceva p ea.no poate daca chemi p cineva s tio faca.

| cristina_2596 a răspuns:

Melissa pentru a nu mai face zgomot poti pune ulei de bukatarie

pooop succes