| brunett3 a întrebat:

Descriete.ti.mi va rog limbajul corpului din urmatoarea "imagine":
O fata si un baiat vorbeau, fata sta cu picioarele incrucisate si mainele in sanwinking iar baiatul rezemat de perete si cu picioarele incrucisate.
fundahappylove struck

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Iui... oare la ce te-ai gandit cand ai inventat-o pe asta :O laughing LOL

| cristina_6005 a răspuns:

N-are rost sa incerc sa iti explic eu, sau sa incerce altcineva.o sa intelegi abia dupa ce o sa citesti cel putin 9-10 carti pe tema asta. E vorba de un limbaj nonverbal cu elemente simple si graitoare.dar repet, daca vrei musai sa stii, pune si citeste carti de profil, pentru ca altfel nu te ajuta cu nimic sa-ti zica cineva pe scurt.

| angelsaredickswithwings a răspuns:

Cred ca ea se simte stanjenita si el o ''domina''

| Doar1îngeR a răspuns:

Dupa parerea mea are loc o cearta.
fata se simte vinovata pentru o greseala facuta, iar baiatul asteapta explicatii la greseala ei.

| cristina_6005 a răspuns (pentru Doar1îngeR):

Total gresitwinking.

| Doar1îngeR a răspuns (pentru cristina_6005):

Mi-am spus parerea happy
ai citit cele 9-10 carti pe care le recomanzi?
ai studii in psihologie sau limbajul corpului?

| cristina_6005 a răspuns (pentru Doar1îngeR):

Am citit chiar mai multe de atat. Si mi-am luat libertatea sa studiez limbajul corpului si dincolo de ceea ce scrie in carti. Partea cea mai interesanta e cand toata lumea isi da cu parerea, fara sa aiba cunostinte in domeniu.

| Doar1îngeR a răspuns (pentru cristina_6005):

Ca si cum i-as administra unui pacient un tratament gresit care ii poate cauza moartea. laughing
MI-AM DAT CU PAREREA!
nu despre asta e vorba aici? sa iti spui parerea si sa dai un sfat sincer?
nu am zis ca am dreptate, ca sunt experta, sau mai stiu eu ce.
iar tu... daca erai atat de documentata ii raspundeai concret la intrebare. nu cu : " N-are rost sa incerc sa iti explic eu, sau sa incerce altcineva.o sa intelegi abia dupa ce o sa citesti cel putin 9-10 carti pe tema asta. E vorba de un limbaj nonverbal cu elemente simple si graitoare.dar repet, daca vrei musai sa stii, pune si citeste carti de profil, pentru ca altfel nu te ajuta cu nimic sa-ti zica cineva pe scurt.".
cu raspunsul asta nu ai ajutat-o cu absolut nimic.
si la revedere! ca deja o dam in off-topic.

| cristina_6005 a răspuns (pentru Doar1îngeR):

Puss, e vorba despre a ajuta, dupa cum ziceai si tu. Decat un sfat gresit sau o parere neavizata, mai bine deloc, pentru ca nu stii la ce are nevoie de asta. Poate a vazut undeva faza asta, dar la fel de bine poate a gasit intr-o carte, sau la randul ei, cineva cu mai multa in experienta in asa ceva i-a solicitat un raspuns; n-ai de unde sti ce urmeaza dupa ce iti dai tu cu parerea. I-as fi putut explica in privat daca voia musai, am fi discutat despre context, dar dupa cum nu da nici ea niciun semn, e clar ca nu e de importanta maxima. Am preferat sa nu imi afisez aici cunostintele, pentru ca e problema de abordare a subiectului, si chiar nu e atat de simplu cat sa-i rezum in 10 cuvinte.