| GuessWhoIAm a întrebat:

Descrieti`mi si mie viata. cel mai frumos raspuns primeste funda tongue!

Răspuns Câştigător
| cess a răspuns:

Viata...viata nu este altceva decat propriul univers pe care ni-l cladim singuri,de noi depinde mersul ei,bun sau rau. traim pentru ca asa a vrut bunul Dumnezeu iar viata fiecaruia este ca o ata,uneori dreapta si neteda,alteori presarata cu nodulete,pe care noi oamenii le numim probleme,peste care trebuie sa trecem. viata este lucrul cel mai de pret. altii vor sa traiasca,altii si-ar lua viata din nimicuri. important este ca trebuie sa pretuim fiecare clipa din viata,sa trecem mandrii peste probleme,si sa stim sa luam totul de la capat cand nu mai este nicio speranta de bine. viata este minunea de care trebuie sa avem grija,este darul pe care nu-l putem imparti cu altii,este miracolul ce ne daruieste atatea bucurii, viata suntem noi happy fara google, fara nimic :*

9 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Viata...Un cuvant atat de simplu si in acelasi timp nemasurat si complex! Toate citatele din lume n-ar putea descrie indeajuns adevaratul sens. Multi cauta fericirea, insa si mai multi se impiedica de trepte pana s-o gaseasca, astfel lumea a inceput sa descrie numai partea negativa. In astfel de situatii, noi, doar niste bieti oamenii de rand, cum am putea sa mai spunem ceva daca nici cei mai intelepti nu au fost in stare? Cum putem noi sa descriem infinitul?! Ceva a carui inceput nu-l stim, iar sfarsitul ni-l putem doar imagina. Ce jigniri de caracter sau ce nemasurate fericiri ne pregateste? Nu putem sti! Trebuie sa asteptam ca si ultima farama din nisipul clepsidrei fiecaruia sa se scuture, numai atunci putem fi siguri ca am cunoscut tot ce ne-a pregatit! Insa probabil in acel moment va fi prea tarziu si nu v-a mai conta...
-Creatie proprie, nu prea am imaginatie sau inspiratie la ora asta. sad

Răspuns utilizator avertizat
| Bluemind112 a răspuns:

Wtf... frate. pe scurt... viata e ce decizi tu sa fie big grin pentru mine e un joc :X adica mi se pare foarte usor sa o schimb. altii o iau ca pe o poveste, altii ca pe o tortura, altii ca pe orice lucru banal (un exemplu ciudat ar fi un tip de 20 de ani care crede ca viata e ca o masina asa ca viata nu are definitie exacta happy

| Anynamee a răspuns:

Viata e un amestec de ganduri, amintiri, sentimente si ce se intampla in fiecare zi.Nu este zi in care sa nu ne gandim la ceva, nu este zi in care sa nu ne amintit ceva placut sau trist, nu este zi in care ne simtit intr'un fel.Viata reprezinta echilibrul dintre fericire si tristete. Fericirea reprezinta un 'drog' care surprinzator nu dauneaza.Tristetea este un sentiment pe care nu ni'l dorim, dar exista iar fara el nu exista viata! Tristetea ne indeamna uneori sa facem lucruri necugetate cum ar fi sa ne dorim sa scapam de acel dar numit viata.Uneori ne dam viata pentru a salva alta. Uneori luam o viata. Uneori o viata dispare pentru a aparea alta.Viata reprezinta infinit!
Viata are totdeauna o parte buna.Poate ramai sarac,dar gandeste ca exista oameni care te sustin. Poate nu exista acei oameni,dar gandeste-te ca sunt multi oameni saraci. Poate ajungi atat de sarac incat locuiesti intr'un tomberon,dar partea buna este ca nimeni nu are un tomberon asa mare ca al tau.

Glumesc happy... si totusi.
Uneori viata e scurta, asa ca profita de ea, pana e timpul sa apara o noua viata in locul tau.

| XMaDiKaX a răspuns:

Viata e ca o poveste! O traiesti si cand se termina nici nu iti dai seama ca basmul s-a terminat dar ramane...In viata traiesti multi pasi care te marcheaza si dar asemenea unei frunze isi scoate mugurasul, inverseste, dupa care rugineste si cade pe solul rece.Dar viata trebuie traita gandidu-ne la ziua de azi.Sa nu traim cu ziua de ieri. Oricum viata va fi asa cum ne e scris.Sa traim clipa si sa nu lasam viata sa treaca pe langa noi.Viata e mereu infloritoare si mereu trebuie sa fim cu zambetul pe buze pentru a o tine langa noi.Viata,indiferent clasa sociala sau toate greutatile care le avem,trebuie sa multumim ca avem o viata! Ca avem o familie si ca mereu, chiar daca uneori nu vedem, cineva ne iubeste!

Răspuns utilizator avertizat
| radu02008 a răspuns:

Viata= sa calatoresti cu prieteni in orase foarte frumoase

| radu02008 a răspuns:

Gabi de unde ai luat discurul ala

| hellen18 a răspuns:

Viata este un lucru minunat, pe care il avem cu totii fie ca ne-o dorim sau nu. Trebuie sa profitam de ea, pentru ca este unica si extraordinara, ne ofera atat bucurii cat si tristeti peste care trebuie sa trecem, fara sa putem alege.
Este compusa din copilarie, adolescenta, maturitate si batranete Fiecare etapa aducand cu sine ceva nou, ce trebuie sa descoperim.
Si inca ceva... in general, viata este cum ti-o faci
O lupta continua intre bine si rau.
Viata este un dar. Forta/Universul/Dumnezeu este prezent(a) pentru a stabili un echilibru. Viata este starea in care spiritul nostru ajunge sa faca lucruri care sa-i determine starea. Limbajul iti creaza un anume univers. Adica daca faci numai rau atunci vei fi inconjurat numai de ganduri si de realitati urate pentru ca tu numai la asta te gandesti si numaia sta vezi.
Un mister.