| KatnissEverdeen a întrebat:

Avem nevoie de modele în viață? De ce? Cel mai frumos răspuns primește funda.

3 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Eu cred că da. Ca să nu facem anumite greşeli. Bineînţeles că nu putem să nu greşim, dar putem evita cât de cât.

| LiK3 a răspuns:

Avem nevoie de modele in viata pentru ca daca o luam pe calea gresita avem nevoie de un exemplu pozitiv care sa ne arate cat de mult gresim si ca ar trebui sa fi propriul tau model in viata.

| ColorfullShadow a răspuns:

Un model este doar o umbra ce te induma atunci cand ajungi la o rascruce de drumuri, este doar o briza ce iti atinge pielea.Eu una nu voi copia niciodata o alta persoana,nu ma voi lasa purtata de un val pana cand nu imi atinge cel putin gleznele,voi trai viata in stilul meu.Voi simtii fiecare picatura de ploaie si nu ma voi opri niciodata sa privesc o singura stea, voi simti in felul meu vibratia universului.Voi trai, ma voi lasa purtata si voi pasi apasat pe drumul vieii lasandu-mi pasii in urma.