| Anonnnnn a întrebat:

Descrieti-va cel mai frumos loc din oras[locul care va place voua cel mai mult]. si ziceti ce oras este.
pentru cea mai rapida si mai frumoasa descriere fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locul din fata blocului. In care stau cu prietenii.

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Gradina Botanica din Iasi. Grădina Botanică "Anastasie Fătu" Iași este cea mai veche grădină botanică din România. A fost înființată în 1856 de cel ce îi dă numele acum, Anastasie Fătu, medic și naturalist, pe o proprietate cumpărată de acesta. Grădina Botanică din Iași este împărțită în 12 sectoare, fiecare având un anumit specific. Are o suprafață de 5 hectare, pe care se cultivă aproximativ 2000 de specii de plante, aranjate pe încrengături, ramuri, ordine și familii, conform înrudirilor naturale. Sectorul Sistematic se adresează în special elevilor și studenților, care au astfel un material biologic viu, cu ajutorul căruia pot înțelege mai bine unitatea și diversitatea lumii vii. Primavara si vara, dar chiar si toamna merita vizitata aceasta gradina pentru varietatea de culori si forme, pentru aerul curat, pentru peisajul mirific si lista ar putea continua. Fotografii au o pasiune aparte pentru acest loc din Iasi, datorita multitudinii de plante si flori multicolore ce se afla aici. Parintii isi aduc copiii sa respire aerul curat si sa admire varietatea speciilor expuse, iar tinerii indragostiti se plimba pe aleile serpuitoare cestrabat gradina. Dar intrucat imaginile fac mai mult decat o mie de cuvinte, te las sa admiri singura acest colt de rai din orasul meu si sa faci aprecierile de rigoare.
http://botanica.uaic.ro/
http://optzile.ro/gradina-botanica-iasi/

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Vulcanii noroiosi din judetul Buzau!
-pentru ca peisajul e mirific,
-pentru ca sunt unici in Europa,
-pentru ca e locul unde eu ma relaxez.
-http://www.produsin.ro/wp-content/uploads/2009/09/vulcanii.jpg
-http://dan.bluephotography.ro/......06_042.jpg

| kindness a răspuns:

Seul coreea - pentru ca este cel mai frumos loc happy