| Bixuuuuuu a întrebat:

Din cate am inteles, ECDL-ul te ajuta si la facultate..este adevarat? si explicati-mi si mie cat costa si cam in ce costa! Funda!

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

ECDL-ul este un curs de informatica de baza. este ca sa inveti cum se foloseste sistemul de operare windows (sa muti/copiezi/stergi fisiere de exemplu), pachetul office (access, excel, word, powerpoint), posta electronica (Microsoft outlook) si internetul. sunt chestii care in mare parte se invata la scoala in clasele primare. nu stiu daca te ajuta foarte mult o astfel de diploma la facultate.

| Bixuuuuuu explică (pentru al3xander):

Este recunoscut si in strainatate?

| al3xander a răspuns (pentru Bixuuuuuu):

Da, la nivel european. ECDL inseamna European Computer Driving License.

| Bixuuuuuu explică (pentru al3xander):

Adica eu m-am referit daca am ajuta cu ceva in strainatate.

| al3xander a răspuns (pentru Bixuuuuuu):

Da, ar fi de ajutor. faza e ca daca ai liceul terminat, ai si aceasta specializare (ma refer sa fi terminat liceul acum cativa ani, nu acum vreo 15 ani). insa nu te astepta sa fie cine stie ce.