| Elisioana a întrebat:

Din ce cauze poate intarzia ciclul?

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Heihappy Nu exista cauze anume! La varsta adolescentei ciclul nu este reglat. Adica iti poate intarzia si doua luni sau poate sa-ti vina si de doua ori pe luna! E ceva absolut normal.Nu-ti face griji. In fine daca nu-ti vine doua-trei luni, du-te totusi la medic sa-ti dea medicamente! Bafta happy

1 răspuns:
| diana121 a răspuns:

Buna. Nu`ti fa griji. Data venirii 'musafirilor'winking nu este exacta. Daca prima data ti-a venit de ex pe 5, luna viitoare poate sa-ti vina pe 1 sau zine stie, pe 10, 20. Ceea ce vreau sa-ti spun e ca oscileaza intre acea data. Asta a fost prima cauza. A doua : Poate ca ai racit la ovare ( Poate ai stat desculta, te`ai asezat pe ciment / ceva rece ) te dor ovarele, spatele, te inteapa jos. Atunci trebuie sa te duci la ginecolog sa-ti dea medicamente. Sper ca te-am ajutat! happy