| Sara a întrebat:

Din lipsa de ocupatie am facut azi o lumanare! Am turnat ceara intr un vas de sticla inalt am pus tot ce trebuia, dar nu stiu cat sa las la racit, la intarit. Stiti cumva cat timp? Si cum pot scoate lumanarea din pahar? Sau o sa ramana acolo? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| rodik a răspuns:

O lasi la racit cam 1 zi doua pina intra unghia greu in ea si apoi ca sa o scoti bagi vasul in apa fierbinte dar sa nu fie pe foc si il tii cateva secunde (2-3 ) sa se inmoaie putin ceara si cand dai vasul cu gura in jos ar trebui sa cada.