| alexa19 a întrebat:

Doamne ce sa mai faccrying vreau sa il uit, dar nu potcryingnu reusesc oricat de mult as incercasad... el a fost si primul meu prietensadimi este greu fara el, imi lipseste enorm si imi este dor de toate clipele petrecute impreunasad
A trecut o luna si ceva de cand numai suntem impreunasadil vad zilnic, stam pe aceeasi strada, ne spunem decat un simplu "buna"si atatcrying. Este atat de indiferent cu mine si asta ma doaresad
El a fost cel care a pus punct relatiei pentru ca spune ca simte ca nu suntem potriviti, si am fost impreuna 4 lunisad
La mai intrebat o prietena de-a mea daca vrea sa se mai impace cu mine, iar acesta s-a uitat putin ciudat la ea si i-a spus ca nu stie si ca o sa vada, ca o sa se mai gandeascasad
Credeti ca as mai avea vreo sansa la el daca i-a spus asta prietenei melea?
Cum sa il uitsad cand ne vedem in fiecare zistraight face si orice loc imi aminteste de elsigh
Cum sa trec pestesad

6 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna draga mea, dupa cele spuse de tine se vede ca numai tine la tine.Imi pare rau sa-ti spun asta,dar acesta este adevarul.
Cu uitatul este greu, stiusad
Si eu am iubit un baiat, dar povestea a fost mai complicata.in fine il vedeam in fiecare zi si imi era greu, dar in maxim 1 luna l-am uitat complet.
Ideea e ca tu trebuie sa ai multa vointa, sa-ti doresti sa-l uiti si sa te gandesti ca nu e capat de lume.Doare,stiu,dar trebuie sa mergi mai departehappy
Fa niste activitati care sa nu iti aminteasca de prietenul tauhappy
Prietenele te pot ajuta si ele.Mergi cu ele afara si bucura-te de viata.Numai bine si capul sushappy

| Lamaitzza a răspuns:

Buna. Asa este,niciodata nu iti vei putea uita primul prieten,intotdeauna primul este special,pentru ca el iti arata cum sa te saruti,el iti arata primele "sentimente". Stii nu vreau sa iti fac mai rau dar nimeni nu te poate ajuta,trebuie sa gasesti in tine puterea sa spui "gata de astazi merg mai departe" trebuie sa cunosti oamenii noi,sa cunosti alti baietii,sa iti spui "nu este ultimul". Cand vei deveni mai matura aceasta poveste ti se va parea o joaca,cu cat crestem viata devine mai grea si sentimentele sunt mult mai intense, incearca insa sa te bucuri pentru viata ta de acum, banuiesc ca ai vreo 13-14 ani nu? Bucura-te pentru ca o sa fi mult mai stresata cand vei fi mai mare si etc. Cand il vezi pe strada pur si simplu zambestei ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat,nu mai insista daca va vrea sa va impacati iti va spune el. Amintirile nu le poti sterge niciodata,cateodata te hranesti cu amintiri,doar ca trebuie sa mergi mai departe sa nu traiesti din amintiri,acelea fac parte din trcutul nostru fericit sau nu,ele trebuie sa existe pentru ca asa a fost dat. Nu trebuie sa iti para rau pentru ca o relatie sfarsita este un nou inceput,ai capatat experienta,intotdeauna va fi altul pe care il vei iubi mai mult, mai mult si mai mult. Si sa stii ca niciodata nu trebuie sa regreti ceva ce te-a facut fericita,si de obicei fericirea se plateste in lacrimi,asta este, dar puneti intrebarea "Merita fericirea de atunci aceste lacrimi? " Vei intelege singura, si ai rabdare, timpul trece fie ca vrem sau nu, tot el va aduce ceva nou si va lasa in urma ceva vechi, multa sanatate iti doresc! :*

| Kavinski a răspuns:

Prima dragoste nu se uita...asta e clar! happy Chiar daca nu l-ai vedea tot nu l-ai putea uita, si o zic din propie experienta. Nu vreau sa te sperii, dar numai ai sanse sa te impaci pentru ca el pur si simplu nu vrea asta. Noi baietii odata ce ne-am decis asupra unui lucru asa ramane. Imi pare rau, insa probabil tuturor ni s-a intamplatsad

| Nicolletaaa a răspuns:

Hi!,daca tu cu adevarat vrei sa il a inapoi atunci cand il saluti spune-i un simplu "Buna"si zambeste-i, daca iti zambeste atunci inseamna ca te vrea cu adevarat dar ceva il impinge sa nu faca asta, daca nu iti zambeste nu e nici-o problema! pentru ca poate el nu e genu sa-si arate sentimentele, incearca sa comunici mai des cu el, sa nu il eviti sau sa raspunzi mereu la mesajele lui dar sa nu fi obseda si daca nu-ti raspunde chiar nu e o problema il lasi in paci si il mai saluti dar nu mereu ca si o "disperata"happy intelegi ce vreau sa zic?

1.ii spui "buna"cu un zambet innocent.
2. Tine-ti legatura...
3.te mai bagi in seama.
4. (faci ce ai facut prima oara cand l-ai facut sa se indragosteasca de tine dar ai grija sa nu repeti acelasi greseli).
si atunci cu siguranta o sa te vrea inapoi! poate exista vreo fata in viata lui dar tu poti trece peste si sa fi mereu FRESH adica sa fi mereu aranjata si sa nu fi afectata ca v-ati despartit atunci el se v-a interesa daca cumva e pentru cineva anume iar daca un prieten de-al lui te intreaba "mai vrei sa fi cu el?"atunci sa ii raspunzi sincer "pai nu as pierde nimic daca incercam din nou, oricum are sanse". Daca tu o sa fi mereu zambareata cu el si cum ai fost la inceputul relatiei (incearca sa repari si greselile) sa fi mereu gratioasa cand treci pe langa el sa-i mai furi cate-o privire doar stii ca baietii nu-si arata iubirea fata de noi fetele, pentru ca ei nu vor sa suferetongue, multa bafta!

| ioana8213 a răspuns:

Buna! Si la mine este aproape la fel il vad in fiecare zi, dar el e cu o alta fata. Incerc sa ma bag in seama pe WhatsApp sa vorbesc cu el, dar foarte rar vrea. O prietena l a intrebat daca mai vrea sa fie cu mine si si el a zis ca nu stie. Nu pot dormi noaptea. Ma tot gandesc la el. Imi poate da si mie cineva un sfat va rog?

| EmyChirileanu a răspuns:

Singura metoda prin care poti sa il uiti repede, e sa gasesti pe cineva mai bun.Iar daca vrei sa il recastigi, ignora-l(baietii detesta asta) laughing, daca mai simte ceva pentru tine o sa iti scrie sau o sa intre in vorba cu tine el(avand in vedere ca va vedeti zilnic). Stiu ca e greu sa il ignori dar...o sa te ajute mult si alta metoda nu mai stiu laughing. Rupe-l