| eb4ever a întrebat:

Doamne! imi poate explica si mie cineva de ce in aceasta tara lucrurile nu stau ca in altele? cum e posibil sa gresesti subiectele de la teza? asta e bataie de joc! cu ce le-am gresit noi lor ca sa ne faca asta? de ce trebuie sa ne consumam psihic din cauza unei greseli? de ce toata lumea isi urmareste "enteresul si iar enteresul." (Caragiale ramane etern-mereu a zis adevarul-cel care doare... a existat coruptie, exista coruptie si va exista coruptie! si in alte tari sunt probleme, poate ca la noi e bine ca in altele dar.totusi cum sa faci o asemenea greseala?)

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Iti inteleg frustrarea. este ceva normal, sa fi revoltat(a). ai enuntat foarte frumos citatul lui Caragiale. happy.incearca sa te desprinzi de ceea ce te inconjoara, si gandeste-te ca si alti 40.000 de-o seama cu tine, din toata tara, poate ca au acest resentiment fata de sistem.Stiu prin ce treci.emotii.palpitatii.happy crede-ma pe moment ti se pare o eternitate, insa cand toate vor trece, te vei gandi cu drag la aceste momente. cel putin eu asa fac.(in gandul meu imi spun k acum un an prin timpu` asta.whistling )...Stii cum se spune "a gresi e omeneste", dar intr-adevar intr-o asemenea situatie greseala nu e admisa. poate doar ministra Andronache iti poate raspunde. si. vorba mult mediatizatului Mircea Badea "Traim in Romania...si asta ne ocupa tot timpul!"

5 răspunsuri:
| Uana_5406 a răspuns:

Numai scoala sa nu faci in Romania... ar trebui demisi din functii, nu se mai poate asa ceva!

| zu a răspuns:

Sincer.noroc de un coleg, ca m-a ajutat putin cat mi-a explicat cum e treaba cu textu', ca la inceput ma chinuiam sa pricep ceva, din cauza greselii lor.si nu mai zic, ca la modelele de pe anul asta.era vezi subiectele anul trecut, cat de mult s-au preocupat cu treaba astaoh go on

| Foca_4528 a răspuns:

De unde stiai subiectele?:X?

| andrada005 a răspuns:

Unii cred ca daca ai bani ai totul...in ziua de azi nu se mai pune pret pe educatie...astazi la teze intr-o scoala s-au spoos raspunsurile corecte pana la partea C. si la a7-a si la a-8a..doar pentru simplu fapt ca au dat bani...asta este romania...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru cei de clasa a8 a...eu sunt a7 a si sincera sa fiu nu mi-a venit sa cred cand ma auzit...acum nu stiu ce sa zic...incearca sa te calmezi si sa te gandesti ca totul o sa fie bine!winking