| andreieftenie42 a întrebat:

In ce tari moderne mai exista coruptie?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In toate exista.
difera doar atitudinea institutiilor statului si a populatiei asupra coruptiei.

| andreieftenie42 explică (pentru suntserios):

Scuze ca te intreb ceva, efectiv, care nu are nicio legatura dar am vazut ca iti plac serialele, ce zici serialele ajuta creierul mai mult decat o carte? de acelasi gen zic, adica un film thriiler psihologic ajuta mai mult decat o carte care are acceasi poveste?

| suntserios a răspuns (pentru andreieftenie42):

Nu stiu unde ai vazut tu ca imi plac serialele...

| andreieftenie42 explică (pentru suntserios):

Am vazut la o intrebare ca ai zis 2 seriale si de asta am zis, dar na atunci teoretic o parere, ca nu trebuie neaparat sa citesti de exemplu ca sa iti dai seama ca ajuta la concentrre.

| Sophieka a răspuns (pentru andreieftenie42):

Daca imi prmiti... O carte are mai multe beneficii decat un film.
Mai intai citeste cartea, apoi vizioneaza filme / seriale care au legatura cu ceea ce ai citit happy

| andreieftenie42 explică (pentru Sophieka):

Nu te contrazic ca nu stiu ce sa zic, amandoua sunt beneficii, depinde ce iti place mai mult.

7 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Nu exista tari fara coruptie. Chiar aveam o harta cu asta si cea mai putina coruptie era in statele nordice.

Răspuns utilizator avertizat