| Elisa512 a întrebat:

Doar pentru cei ce asculta rock!
Care va plac mai mult? Legendele (ac/dc, metallica, ozzy, etc.) sau newcomers (Black Veil Brides, Pierce the veil, Bullet for my valentine, etc.)
Motivati alegerea happy

4 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Prima grupă, evident.
Mai este nevoie şi de argumente? Meh, păi pur şi simplu trupele gen Pierce the veil şi Bvb mi se par " neprofesionale ", ca să nu zic penibile. Nu se vor ridica niciodată la nivelul trupelor gen Pantera, Iron Maiden, Metallica (etc) sau al celor şi mai vechi gen Deep Purple, Led Zeppelin sau Black Sabbath.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legendele. Oamenii ăia reuşeau printr-o melodie să exprime mai multe idei, trăiri şi simţiri decât trupele astea noi în 5 albume. Fiecare trupă avea o personalitate proprie, originalitate şi inventivitate.

| MilkWithCereals a răspuns:

Eu aleg legendele. Muzica lor e mult mai buna (dupa parerea mea) decat a celor din zilele noastre. Foarte putine trupe noi sunt mai ok, in rest sunt nasoale.

| SoBerzerk a răspuns:

Nu ai cum să compari o trupă gen AC/DC, Metallica, Guns'n'Roses, Megadeth, etc., cu trupele apărute recent, precum trupele enumerate de tine mai sus. Şi asta mai ales în rock - un gen muzical complex, cu atâtea subgenuri. Experienţa celor ''bătrâni'' îi bate pe newcomers. Ascult trupe din ambele ''categorii'', am trupe preferate şi mai noi, şi mai vechi.