| Serban_Claudiu_1993 a întrebat:

Doar pentru cunoașterea mea vreau sa întreb din nou dacă se poate sa trec cu mătușa mea granița Ungaria-Romania având în vedere ca vin din Germania adică merg în tara mea și dacă e posibil fără procura? Am plecat acum o luna din Germania în România cu avionul și a fost totul ok dar vreau sa știu cum e cu mașina. Știu doar ca ai nevoie de buletin și nu știu de ce și de certificatul de naștere (menționez ca am 16 ani). Și dacă se poate as vrea sa primesc răspunsuri sigure de la oamenii care au experientat. Mulțumesc!

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Pune aceasta intrebare pe un grup de Facebook cu romani din Germania, acestia te vor ajuta mult mai mult la problemele care vrei sa le afli.