| Iubareatzãã a întrebat:

Doare rau epilarea cu ceara?

Răspuns Câştigător
| Irena97 a răspuns:

Pe picioare nu doare, doar stii tu unde si sub brat. De aia acolo sa nu te faci decat cu bicul sau cu crema.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cam doare, dar e cea mai eficienta metoda.Incepe epilarea dupa ce ai iesit de la dus/cada pentru ca atunci pielea e mai moale si procesul mai putin dureros.

| FemeiaPisică a răspuns:

Durerea este suportabila, dar rezultatul este excelent!

| MalinaH a răspuns:

Da x_x

| Different69 a răspuns:

Pe mine nu ma doare foarte tare happy

| teo6dia4c99 a răspuns:

Eu ma fac cu benzi de ceara (pe picioare) si nu prea doare. Foarte putin, dar sunt si foarte bune si eficiente, picioarele tale vor fi mult mai fine. In comparatie cu epilatorul...pot sa zic ca nu doare deloc. big grin

| catalinnaelena a răspuns:

Doare un pic, dar durerea nu persista, e pentru moment. eu sincer, prefer epilarea cu ceara, pentru ca-i mai eficienta, chiar daca doare. baba la frumusete rabda tongue

| MykyTha a răspuns:

Durerea e suportabila. Nu iti face griji nu o sa te doara tare! E bine sa te epilezi dupa ce ai iesit din dus! Succes*: Fundita?batting eyelashes

| dianamrrrrr a răspuns:

Cam doare sincer. si la subrat u mi se pare asa rau. si sa nu te faci cu bicul! e total gresit, os a se indeseasca si mai rau si peste 10 ani o sa ajungi ca te faci dimineata si seara esti paroasa. la fel ca barbatii cu barbieritul. mai bine suporti o mica durere o data pe luna decat sa ajungi sa "te barbieresti" in fiecare zi. si in plus daca te faci cu ceara se imputineaza si o sa ajungi in vreo 10 ani sa nu mai ai mare lucru si nici nu te va mai durea nemai fiind cine stie ce de epilat laughing)) si la fel siacolo jos.