| ruxandreea a întrebat:

Draga TPU, parintii nu ma lasa afara pana tarziu, ce sa fac sa ma lase? Dau fundita ❤

Răspuns Câştigător
| vaporwave a răspuns:

Ofera-i ceva tatalui tau
daca stii la ce ma refer

3 răspunsuri:
| L1feDRAIN a răspuns:

Pentru ca nu ai o varsta potrivita pentru asta sau experienta destula si parintii isi fac mari griji pentru asta, dupa cum stim noi: noaptea strazile sunt ocupate de altii.

Cite lucruri se pot intimpla cu tine daca stai afara pina tarziu.

Parintii tai au grija de tine, multumeste-le pentru asta, dar daca tu crezi ca ai dreptul sa sta-i pana tarziu..demonstreaza asta parintilor tai. Cum sa o faci?
Spune-le si tu ce ai face in fiecare situatie care iti trece prin cap sa nu patesti nimic. Si daca prietenii cu care mergi sunt de nadejde. Daca esti fata cu siguranta nu te vor lasa singura pina nu o sa fii mai mare si mai experimentata. Daca esti baiat, trebuie sa se mai gandeasca daca merita sa mergi noaptea pe strazi.

Si daca tot ce am spus eu acum e o prostie si esti de fapt sub 14 ani, esti prea mic si atat, nu ai experienta de loc ceea ce se obtine doar cu varsta.

Sper ca te-am ajutat, daca nu am de loc dreptate dupa parerea ta, scuze.

| WarriorCat a răspuns:

Pai bine fac.
Asa este un parinte responsabil. Poate a urmarit prea mult stirile cu tinerii care ies afara noaptea pentru ''prostii'' big grin.
Ii spui unde, cu cine te duci...

| Victorita15 a răspuns:

Pai depinde ce inseamna,, tarziu'' pentru tine. happy Incearca sa vorbesti cu ei si sa-i rogi frumos sa te lase sa mai stai. Sau spune-le cu cine esti, si poate atunci iti vor da voie (daca persoanele cu care vei iesi sunt de incredere).
Oricum, incearca sa-i intelegi si pe ei happy Traim intr-o lume nebuna, ei isi fac griji pentru tine, esti bogatia lor cea mai mare happy Nu ar vrea sa se intimple ceva rau cu tine, mai ales noaptea, cind afara sunt foarte multi oameni periculosi. Deci au si ei dreptate, intr-o oarecare masura happy Incearca sa-i intelegi. Succes happy