| alexandraviatata a întrebat:

Draga TPU vreau si eu niste statusuri foarte jmechere. de fite

ma ajuta cineva?

dau fundawinking promit

2 răspunsuri:
| bunny112 a răspuns:

- Doar doua lucruri sunt infinite, Universul si prostia omeneasca, dar de Univers nu sunt chiar sigur – Albert Einstein

- M-am nascut sa fac fite … Nu sa le suport pe ale altora …

- Sunt foarte fericit… Nu-mi deranjati fericirea

- Am draci…. caut exorcist.

- Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.

- Mai available ca oricand!

- Invisible… pentru idiotii cu intrebari stupide…

- Daca n-ai avea picioare nu ai purta papuci…atunci de ce porti sutien?

- DND violatorii vor fi impuscati. Supravietuitorii vor fi impuscati iar.

- Hey am ceva ciudat in calculator. Ah, era poza ta.

- Nu sunt anti-social, pur si simplu nu imi placi.

- Nu sunt la comp pentru ca astept sa fii offline.

- Oricine are dreptul sa fie prost, dar si abuza de acest privilegiu.

- La pescuit…Nu deranjati si nu dati BUZZ cã-mi speriati pestii

- Adevarul n-are pret, de-aia n-am de-ales si-ti vand minciuni

- Sunt perfect sanatos…mi-au spus vocile.

- Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?

- Daca femeia ar fi buna, si Dumnezeu ar avea una.

- Viata asta e d ***, iar tu esti plin de viata.

- Lui Dumnezeu ii plac nebunii si prostii….ca daca nu-i placeau nu facea atat de multi!

- Am avut o noapte ALBA! Sper sa nu am o zi NEAGRA!

- Am citit ca tutunul dauneaza grav sanatatii…Asa ca m-am lasat de citit!

- Planeta e plina. Du-te acasa.

- Poate sunt grasa, dar tu esti urat. Macar eu pot tine dieta
.

- Spre deosebire de tine, eu am o viata
.

- Stai…incerc sa mi te imaginez cu personalitate.

- Stii rutina… Tu imi scrii mesaj…si eu il ignor.

- Sunt oameni prosti pe lumea asta. Tocmai m-ai ajutat sa realizez asta.

- Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete!

- Daca o pasarica ti-a soptit ceva… atunci inseamna ca ai innebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.

- Ignoranta ta ma omora….mai bine ma omor eu inainte sa ma prinda ea……

- Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta…. da’ si cand ies din inchisoare.

- Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut.

- Azi am avut o zi porno – am fost abuzat de profi, si din fata, si din spate!

- A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

- Cel mai important nu este sa stii … mai important este sa ai telefonul celui care stie.

- Este bine sa lasi bautura … insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

- Am nevoie de tine…….te vreau…. OFFLINE.

- Am voie sa vorbesc doar cu OAMENI.

- Daca as putea fi cineva….cu siguranta nu as fi tu.

- daca zambesti cand lucrurile merg prost, inseamna ca planuiesti sa dai vina pe cineva.

- in fiecare zi merg la sala de forta… ma pregatesc sa-mi fortez norocul la tine

- nu lua viata in serios, si asa nimeni nu scapa viu la final.

- gluma omului bogat e intotdeauna amuzanta.

- pot rezista la orice… excepie de la tentatii…

- m-am nascut cu intarziere si de atunci asa am ramas setat!

- mutule nu mai vorbi!

- alerg melci!

- caut mobilul crimei sa-ti dau bip.

- comun, banal, plictisitor

- ard niste cd-uri…daca deranjezi te ard si pe tine

- atarn ciorapi pe sarma…

- dresez purici

- daca sexul e ca mersul pe bicicleta, aratati-mi si mie un barbat cu pedale!

- cea mai des folosita minciuna din lume este: "Sunt bine".

- sunt un om bun cu intentii rele

- ascult manele… pe invisible!

- o camila poate sa munceasca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.

- din capitolul senzatii tari… incearca sa-i urezi unui detinut: "La Multi Ani"

- ai carte?… du-o la anticariat…

- brb… am degetul in nas… imi explorez creierul

- evita mahmureala … ramai mereu beat

- intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine…

- ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu?

- a-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort – Bertrand Russell

- e greu sa zambesti atunci cand ti-e greu

- prietenii falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta!

- cel mai rau lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul…

- a iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!

- inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine…

- azi sunt putin trist… da-mi din bucuria ta…

- lacrimile-mi spala inima ce-mi e ca o rana…

- intr-o lume de cristal ma simt doar un ciob de sticla…

- DND aspir……. la o viata mai buna.

- am plecat sa ma plimb in ploaie… asa nu ma vede nimeni ca plang.

- I love you!….I need you!……I like you!…….ai vrea tu!

| Scream_9815 a răspuns:

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine:X

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

Cum poti dormi stiind ca visele tale sunt la mine in brate? cum vrei sa pot sta fara sa te tin in brate? si sa dorm… fara sa te visez in somn? si sa plang… fara sa ma faci fericita?

Imi va fi dor…

Imi va fi rece…

Dar timpul nu va vindeca…

Ci doar va trece…

Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…

Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acum simt pe buze… uneori… sarutarea ta!

Un carbune aprins

E usor de stins

O dragoste adevarata

Nu se stinge niciodata :X

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt… azi toate astea ma streseaza. as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat

M-am mutat pe strada inimilor frante, in blocul suferintzei, la etajul dezamagirii, in apartamentul lacrimilor…

Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta

Tine-ma aproape caci s-ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un DIAMANT in timp ca colectionai pietricele.

Pe-o petala de lalea, iti trimit adresa mea: ORASUL DORULUI,

STRADA AMORULUI,

JUDETUL IUBIRII,

BANCA INTALNIRII

Intr-o noapte o stea m`a intrebat:"De ce nu il lasi daca te face sa plangi?"….i-am raspuns:"Stea tu ti’ai parasi cerul?"

* Daca cineva va scrie cu un cub de gheata pe soare sa stii ca te VA IUBI mai mult decit mine

Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodata.

As vrea sa fiu un nor, sa ma transform in ploaie, pe trupul tau s-ajung siroaie. De cate ori ma vei privi de-atatea ori sa-ti pot sopti "iubeste-ma, te pot iubi."

O sa-ti ascund buzele pe fundul marii sa nu ti le sarute nimeni. Ochii sub un crater de vulcan sa nu ti vada nimeni, iar inima ti-o leg de-a mea sa ramanem uniti!

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…

Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!

De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?

sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange

pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare,

ce zici ne intalnim?
"Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"

"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"

"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"

"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"

"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"