| CInEmAx a întrebat:

Dragi mei iaras fac apel la voi, eu sunt o eprsoana singuratica sunt bun la orce dar mai putin la un lucru nu stiu cum sa imi fac prieteni, vreau sa imi spuneti cum se fac prietenii (m-am saturat de singuratate)? (sunt baiat daca cineva intreaba) multumeschappy

Răspuns Câştigător
| optimistul a răspuns:

Uite incepututl e aici ( pacorabana7 ) deci eu sunt primul si 1+1 = 2 deci nu mai esti singur decat daca fefuzi id meu si vb pe id cam tot ce pot eu si ce stiu sa te ajut ( cred ca esti de varsta mica ) si eu am trecut prin din astea, si hai sa incercam sal si succes

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu exista lectii de facut prieteni; fii tu insuti, implica-te in a rezolva probleme pe care le aveti in comun, tu si colegii tai si contributia ta va fi remarcata iar tu nu vei trece neobservat.Si inca ceva:renunta la a mai fi anonim; poate chiar aici pe site vei fi apreciat pentru intrebari sau raspunsuri si iti vei gasi prieteni.Ascunderea identitatii e un semn de neincredere in sine.Curaj!

| Danny a răspuns:

Ce sa zic, acum depinde de multe. Daca ies colegii tai in oras si te invita, nu refuza, ci iesi, n-ai ce pierde! Asa eram si eu acum cativa ani, insa trebuie sa te deschizi oamenilor ca sa vina, nu vin ei la tine sa te deschidawinking
Pur si simplu, vorbeste mai mult, fii mai deschis! Restul vine de la sine!

Bafta!

| biBii07 a răspuns:

Nu exista un mod de a iti face prieteni, prietenii ii castigi daca te arati prietenos. Fi deschis la orice subiect abordat de colegi, de amici pe net, arata-te confident, discret, ofera incredere, nu te sfii sa spui ce gandesti, socializeaza mai mult! thinking

| CInEmAx explică:

Va multumesc pentru raspunsurile date, dar eu nu am prieteni nu are cine sa ma invite in oras ca as acce[tahappy oricum astept raspunsuri noi va multumeschappy

| angeloty a răspuns:

Daca esti bun la orice,sigur vei fi bun si la asta,ai nevoie de timp. ajuta-i pe cei din jur fi saritor si prietenos, zambeste fi pozitiv, oamenii sunt atrasi de asta.bafta