| AloneInTheDarkness a întrebat:

M-am saturat de singuratate .vreau sa imi fac si eu o prietena dar oricat as incerca esuez,presupun ca din cauza felului cum arat.Cum as putea sa scap de singurataea asta care ma apasa? Plssss ajutor (Nu imi spuneti ca sa ies cu prietenii si chestii din astea ca nu am asa ceva )crying :-

3 răspunsuri:
| darkmonster a răspuns:

Nu esti singur, nu mai gandi asa. toate la timpul lor. fa-ti timp pentru tine. incearca sa devi indiferent, nonsalant. fa ceea ce-ti place, ocupa-ti timpul cu altceva. nu mai cauta, n-are rost. ai tot timpul din lume happy

| Estera123 a răspuns:

Nu trebuie sa disperi. Eu mi-am gasit jumatatea dabea la 19 ani. Asa am fost si eu tot liceul. Nu am avut nicio relatie, nimic nu se lega, eram suparata, frustrata, enervata. Nu stiam ce sa fac, chiar daca toata lumea imi spunea ca mai e timp, nu au intrat zilele in sac si ca sigur o sa am si eu noroc.
Si iti zic, fiecare isi gaseste persoana potrivita la un moment dat. Cred foarte mult in destin si in ipoteza ca fiecare om isi are jumatatea, important e sa astepte, iar atunci cand te astepti mai putin apare(nici eu nu credeam asta, refuzam sa cred asta, dar mi s-a demonstrat ca e asa). Tu ingrijeste-te, imbracate frumos, parfumeazate, fa-ti freza si o sa vina cineva si la tine. Studiaca carti de dezvoltare personala, sau ceva de psihologia femeii(daca esti chiar asa de nerabdator).

| Estera123 a răspuns:

Nu trebuie sa disperi. Eu mi-am gasit jumatatea dabea la 19 ani. Asa am fost si eu tot liceul. Nu am avut nicio relatie, nimic nu se lega, eram suparata, frustrata, enervata. Nu stiam ce sa fac, chiar daca toata lumea imi spunea ca mai e timp, nu au intrat zilele in sac si ca sigur o sa am si eu noroc.
Si iti zic, fiecare isi gaseste persoana potrivita la un moment dat. Cred foarte mult in destin si in ipoteza ca fiecare om isi are jumatatea, important e sa astepte, iar atunci cand te astepti mai putin apare(nici eu nu credeam asta, refuzam sa cred asta, dar mi s-a demonstrat ca e asa). Tu ingrijeste-te, imbracate frumos, parfumeazate, fa-ti freza si o sa vina cineva si la tine. Studiaca carti de dezvoltare personala, sau ceva de psihologia femeii(daca esti chiar asa de nerabdator). Bafta