| simpatik_3750 a întrebat:

Dragi prieteni va intreb ce puteri aveau urmatorii vapiri din saga Amurg(Twilight) : Maggie, Siobham(Clanul irlandez); Demetri Renata Alec, si altii din garda volturiii; James Victoria (Nomanizii Americani )! si daca mai stiti si altii cu puteri( adica daca stiti puterile ca in carte nu arata ce puteri au ) si nu vreau sa stiu la Clanul Olimpic ca le stiu ep de rost mersi mult anticipat!

Răspuns Câştigător
| Elle2117 a răspuns:

Abilitatea specială a lui Siobhan este de a schimba cursul unei situaţii. Roşcata Maggie are puterea de a simţi atunci când cineva spune o minciună.
Demetri poate vâna pe oricine, odată ce cunoaşte sensul general al minţii respectivului.Renata, care poate face pe oricine să se simtă dezorientat în preajma ei („scut"). Alec, capabil să anihileze simţurile celorlalţi(auz, vaz, miros etc). Jane, care poate crea iluzia mentală de durere.

James nu are puteri la fel si Victoria.

Si te contrazic. Spun ce puteri au carte(de fapt in toate cele 4 carti, descriu ce puteri are fiecare).
Mai multe detalii aici:http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_personajelor_din_Amurg#Vampirii

Funda?:D

2 răspunsuri:
| livia_twilight a răspuns:

Pai nu stiu pe toti dar stiu la garda volturii cativa:renata il pazea pe aro cu un scut in care nu putea nimeni sa intre, alec imprastia un fum care ii facea pe vampiri sa nu mai vada deci erau neputinciosi. james si victoria nu au puteri

| simpatik_3750 explică:

Mai ma refer ca la indexul vampirilor nu scrie si eu is la a 4 crate si stiu ca va urma o batalie si app uitati-va de 2 ori in idex si o sa vedeti o steluta la James si al Victoria si si dupa cum spune scriitoarea " * vampirul poseda o inzestrare supranaturala deosebita " si + de unde stii despre MAGGIE SIOBHAM sau de cei din folturii si + asta se intampla in a 4 carte spuneti-mi ca asa o sa va dau sigur funda si daca nu in a 4 in care ca eu le-am citit pe primele 3 si nu zice decat putin despre volturii (adica despre puterile lui aro si amrcus demetri si jane in a 2 carte ) iar despre Shiobham spune putin despre foarte al inceputu cartii a 4 si de Maggie spune ca e cea care are puteri in familia irlanddeza si daca se afla pe al sfarsitu cartii a 4 despre puterile lor spuneti-mi ca vreau sa stiu ca eu is ep al 567 la pagina si nu-s sigur unde zice de puterile lor msssss!