| LooMeaMea a întrebat:

Dragilor...se apropie Craciunul,iar eu tocmai am incheiat o relatie superba! happy As vrea sa imi dati niste mesaje de Craciun,pentru el. ceva gen: " Chiar daca acum nu mai suntem impreuna,sa nu uitam de momentele frumoase,inainte de Craciun.) NU stiu, ceva frumos! Sa nu fie cu "Fie ca srabatorile de iarna..." happy Cele mai bune primesc fundita!
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| AnaRadu a răspuns:

Heii^w^. Uite.
Astăzi am întâlnit pe moş Crăciun/Şi m-a întrebat dacă vreau să îi transmit un mesaj unui prieten drag prin intermediul lui/Şi m-am gândit la tine.../Oare am făcut eu bine?/Sigur că da/Nu-i vina mea/Timpul ce-a fost/S-a scurs cu rost/Aşa că dacă vezi pe Moşul/Nu te speria/Că-i trimis din partea mea/Să vegheze sufletul tău/Fiidcă-a fost lângă al meu/Sper să înţelegi ce-i bine/C-apoi Moşul nu mai vine.

Nu suntem niciodata singuri, acesta este mesajul Craciunului.
Craciunul inseamna mai mult decat brazi impodobiti, lumanari aprinse si miros de cozonaci.
Craciunul este spiritul dulce al prieteniei, sufletul cald al mamei, al parintilor, al celor dragi care lumineaza tot anul.
Este bunatatea, speranta renascuta.
Este pace si intelegere.

Cine este Mos Craciun?
Este iubirea ce o oferim celor dragi de Sarbatori,
Este painea oferita saracilor,
Este dragostea indreptata catre copiii orfani,
Este intelegerea celor din jur
Este un zambet oferit familiei
Mos Craciun suntem noi.
Sarbatori Fericite!

L-am vazut pe Mos Craciun,
Cica isi facea drum,
Mi-a soptit ceva de tine,
Dar cum vezi ca nu mai vine,
Ma gandesc ca-i tot la mine.
Tu asteapta-l cumintel
Si de vei dormi nitel,
Nu cumva sa te trezesti
Ca sa il nedumeresti,
Caci batranul e cam slab
Si adesea cade in cap laughing

Uite un drum,
E prin zapezi,
Dungi de sanie tu vezi,
Clinchete de clopotei,
Uite cum te miri de ei!
Este Mosul,
Ca sa-ti spun,
Il mai cheama si Craciun,
Care vine de Ajun
Si aduce cadoase,
La fetite dragalase,
Dar si la cativa baieti
Care sunt putin isteti!

Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa!
Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet!
Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi!
Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!

Sper ca iti place! happy