| JohannaStone a întrebat:

As vrea sa imi dati va rog niste mesaje de Craciun. Cele mai frumoase primesc funda!

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Tii minte ziua de ajun in care colindam tot satul prin nameti pana-n brau si numaram imbujorati colacii capatati de pe la sateni? Il asteptam pe Mos Craciun si n-aveam nici o grija. Iti urez sa retraiesti de sarbatori un strop din starea aceea de copil fericit si sa astepti cu aceeasi incredere ce-ti va aduce Anul Nou!

Mos Craciun bate la usa, scoate mana din manusa, si va da din palma lui darurile cerului, langa brad si langa foc sa va umple de

noroc!

Sarbatoarea Nasterii Domnului sa va aduca alaturi de cei dragi la masa belsugului si a implinirilor pe toate planurile. Craciun Fericit!

Anul acesta inainte de Craciun am primit cel mai frumos dar de Craciun. N-a fost ambalat cu funda mare, rosie si nici nu l-am gasit sub pom. Dar mi-a facut viata mai frumoasa si s-a transformat, in timp, intr-un cadou perpetuu, un izvor inepuizabil de fercire…
Craciun fercit iubitule/iubito

Cine este Mos Craciun?
Este iubirea ce o oferim celor dragi de Sarbatori, este painea oferita saracilor, este dragostea indreptata catre copiii orfani, …este intelegerea celor din jur, …este un zambet oferit familiei, …Mos Craciun suntem noi.
Sarbatori Fericite!

Nimic mai frumos, mai curat si mai sincer!…Nici nu mai era nevoie de cuvinte alaturi de felicitarea pe care mi-ai trimis-o! Si stii ceva?!…ai reusit sa ma faci sa cred ca n-am uitat sa simt! Intelegi?! Simti ca vine CRACIUNUL!…

Fie ca un fulg de nea razlet si vesel sa bata-n usa casei tale si sa-ti aduca bucurii si lumina in seara sfanta de Craciun.

In cupa de cristal a Craciunului adaug o picatura de bunatate si liniste astfel incat magia Sfantului Craciun sa te plimbe pe voalul credintei si a bucuriei ca s-a nascut pentru noi Iisus Cristos.

Oriunde te-ai afla,
Mos Craciun te va vizita
Si-ti va aduce ce-ti doresti-
Un Merry Cristmas ca-n povesti
Si te rog nu-l refuza ca vine din partea mea.

1 răspuns:
| Andreea_1982 a răspuns:

Bradul e împodobit
Moşul încă n-a sosit
Începeţi să colindaţi
Şi pe el să-l aşteptaţi.
Va veni la fiecare,
Cu cadouri şi-o urare:
Un Crăciun plin de iubire,
Sănătate, fericire,
Mult noroc şi împliniri
Şi ani plini de bucurii.

Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.

ata vine Mos Craciun, fara sanioara,
Un ren e bolnav nu-i zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari, multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa
LA MULTI ANI

Ho Ho Ho, ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos bogat, un An Nou de Invidiat, Sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)!

E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara...prin zapada Mosul zboara? Ni se trage de la vin...

Bucuria Craciunului sa tina pana in zori si un cor de craciunite sa-ti cante de Sarbatori!