| BuBuLyNa a întrebat:

Dati-mi si mie niste mesaje de craciun cele mai frumoase primesc

Răspuns Câştigător
| NomberOne a răspuns:

Un ex. scurt si la obiect:sarbatorile iernii sa va invaluiasca casa in armonie, fericire si sa fiti iubitzi la randul vostru cum ati iubit pe altii

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

1. L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Frumusetea iernii, cu dulcele ecou al colindelor si cu imaginea celor dragi in suflet, sa va aduca implinire, iubire si fericire.Craciun fericit! sau Mos Craciun bate la usa Scoate mana din manusa, Si va da din palma lui Darurile cerului.Langa brad si langa foc sa va umple de noroc Craciun Fericit!

| Victoria a răspuns:

1. De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Du-te, Du-te Mos Craciune!
2. Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an! La multi ani!
3. "Unii spun ca exista Mos Craciun,
Ca i-ai scris si o sa vina,
Sa-ti aduca in pumnii lumina,
Langa brad si langa foc,
Sa te umple cu noroc."
Craciun Fericit!
4. In aceste zile, de Nasterea Mintuitorului IISUS, zile pline de lumina si clinchete de zurgalai, va doresc ca sa aveti parte de calauzirea pasilor pe calea destinului, sa va ocroteasca, sa aveti toata binecuvintarea "UNIVERSULUI" si ajutor deplin, in realizarea tuturor dorintelor,
"MULT NOROC si VISE IMPLINITE"!
5. Craciunul perfect: noi doi, impodobind bradul verde in globuri si beteala aurie precum dorintele noastre; puiul la cuptor, sarmalele si cozonacul ne incanta gusturile; vinul cu scortisoara ne incalzeste mintiile; si cadouriile... ce poti sa iti doresti mai mult? Dar nu uita: chiar si daca am trai in frig si saracie, chiar daca nu am avea de Craciun aceasta bucurie, tu esti pe veci iubirea mea, fericirea pe un colt de stea! Nu stiu cui sa-i multumesc... lui Mos Craciun sau Dumnezeu, dar sunt fericita ca esti doar al meu!
Si multe altele aici: http://felicitari.ele.ro/viewmessage?cid=105

| YepIsSuspended a răspuns:

Te rog sa imi dai fundita, ca sa o pun in bradul de Craciun.(glumesc...) happy

| Jonsdottir a răspuns:

Este seara de Craciun.Cu ochii pe usa, il astepti pe Mos Craciun, dar nu il vezi cand intra in spatele tau...prin perete
Craciun fericit! :-)

| eek a răspuns:

Reteta de craciun.
se ia putina bbinecuvantare
se adauga un stop de soare
si o pulbere de stele
se amesteca ntre ele
se mai pune bunatate
si iertare de pacate
iar de la iisus hristos
sa ai un craciun frumos

Întrebări recente