| anonim_4396 a întrebat:

Droguri. Ce droguri cunoasteti, ati fumat? daca da stiti cand sa va optiti? Ce faceti daca nu reusiti?
Imi cer scuze acum am vazut, ieri a postat cineva o intrebare cam cu aceeasi tema.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Droguri... Daca stai sa te gandesti sunt multe...Pana si cola intra in categoria lor...Nu am fumat si nici nu am de gand sa o fac.

26 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Stiu destul de multe, am citit multe despre ele, dar nu am fumat niciunul. Nu am chef sa ajung dependenta si apoi sa stau in spitale. decat sa ma sinucid incet mai bine m-as spanzura. laughing

| Klara a răspuns:

Mai nou ne drogam cat de simplu posibil, daca bem ceai din flori din caneparolling on the floor

lolita
| lolita a răspuns:

Este o teme destul de intima, nu cred ca vor incepe toti sa zica ca au fumat sau ca au tras pe nas, aici este vorba de respect si de imaginea pe care si-a creat-o fiecare pe TPU. Nu cred eu ca doana Doctor "X" sau domnul inginer "y", oameni care sunt respecatai si binevazuti pe site vor declara public ca s-au drogat sau ca inca o mai fac din cand in cand. Eu fiind o persoana cat mai normala si care nu vrea sa demonstreze nimic aici recunosc ca am probat anumite droguri, de fumat mai putin ca nu-mi place, dar sa stii ca nu este chiar asa exagerat cum se zice. si .am stiut cand sa ma opresc, nu sunt dependenta, intotdeauna o fac doar la chefuri, asta din craciun in paste, nu am mai probat nimic din iunie si nu simt nevoia, este ca si cand ai bea o cupa sau doua de alcool. Dependenta vine cand nu te controlezi si cand deja consumi cel putin o data pe saptamana, cand incepi ia droguri mai puternice, si cand deja nu mai poti accepta realitatea.

| rozalia25 a răspuns:

Marihuana... dar e o mare prostie, totul e in mintea celui care o fumeaza, iarba in sine nu e cine stie ce, dar efectul de turma e mare ( o sa zica unu ca vede stelute, dupa altu se ia dupa el, si vede si el stelute)... Drogurile cea mai mare prostie si pierdere de timp(ca si tigarile de alfel)

| zumk1 a răspuns:

Nu ai nevoie de medic sa te lasi de drogurile usoare fiindca nu provoaca deloc dependenta..eu am fumat iarba si acum nu sint nevoia deloc

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fumezi poro ie cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dependenta nu exista! Dependenta este pur si simplu pshihica, adica daca tie iti place sau nu sa faci acel lucru. Sa luam de ex dependenta de calculator sau, de ce nu, de ciocolata? nu exista nici o substanta in internet sau in ciocolata, dar asta nu inseamna ca nu exista oameni care petrec 12 ore/zi sau mai mult pe internet sau mananca 500 g+ de ciocolata pe zi. Le place si de aceea vor mai mult. Acelasi lucru este si cu drogurile de orice fel. Fie ca e tutun, mamica iarba sau chestiile mai tari lsd coca heroina sau mai stiu eu ce, totul tine de psihic. Sa luam de ex cel mai grav caz de dependenta de droguri: dependenta de cocaina, acei oameni ajung sa nu mai traiasca relitatea care devine mai cruda pe zi ce trece pentru ei, ajung sa traiasca intr-o lume care e frumoasa si fara griji doar dupa ce absorb acea moarte alba, dependenta intervine pentru ca nu mai concep lumea asa distrusa cum e ea si ADORA sa nu mai fie in realitate sa nu mai stie de problemele de zi cu zi. Asta nu inseamna ca drogurile fac bine, oricum te distrug incet incet din interior, incepand cu perceptia asupra lumii, mintea, apoi sanatatea fizica, dar nu mai dati vina pe dependenta, cand de fapt va place acel lucru. Asta inseamna dependenta psihica.

Si ca sa ma intorc la intrebarea initiala, pot sa spun ca am incercat destule, daca nu toate care exista prin romania si nu pot sa fiu ipocrit si sa zic ca nu miau placut. Ce pot spune e ca am fost intotdeauna un curios am "vrut sa vad cum e", dar nici macar o data nu am luat mai mult de o data din un fel de drog si nici nu am de gand sa fac un astfel de lucru. De ce nu sunt dependent?laughing...aici las pe fiecare sa isi raspunda...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai viitoare drogate nentelese pe-aici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspunsu' pentru toti se afla aici:
http://www.youtube.com/watch?v=c3dd5KOHLVI

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O tigara ex: blackout, superblack, etc (orice tigara drog) se vede doar 3 saptamani.

Stiu asta...

Am patit-o pe pielea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Drogurile sunt bune, dar sa nu faci abuz
pentru ca poate provoca efectul de paranoia si e foarte nasol nu stii la ce, unde si cum poti ajunge, dar spre deosebire de alcool tii minte tot daca fumezi iarba, cand te imbeti nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 27 da ani si va rog sa ma credeti ca pana acum ma stiam un baiat istet, umblat etc. loatio cum vreti voi. vreau sa va spun ca am luat 2 zile continu 2012 si ce credeti am simtit o fericire care nu o poti explica in cuvinte, fericirea a fost la momentu ala sa l fac fericit si pa un prieten al meu cu gagica mea care poate altadata eram gelos pa ia.deci cat da dastept ai fi tu acest praf are o putere din prost esti procuror. 2012 este la pliculet praftongueRAFU SALEAGA DA ACEST DROG.si nu uitati ca o vorba a unui prieten da (fericire)asa i spun eu la 2012 poate sa te omoare.acest drog in opinia mea inseamna FERICIRE sau moarte lenta. asa ca nu fiti smecheri ca mine si fiti mai prosti dacat mine ca e mai bine cu siguranta FRIZERU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Droguri...simpla libertate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coma ALCOOLICA de la droguri?laughing
That's nice.
Am luat droguri, si nu mi-e greu sau rusine sa recunosc. Si nu cred ca ar trebui sa-i fie rusine nimanui. Asta e, pana la urma fiecare face ce vrea cu el.
Da' totusi.cum te simti cand tragi marij? Sau iei cocaina? Misto.belive me.happy\m/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cannabis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nam fumat f

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raoulduke a răspuns:roguri? lsd, heroina, cocaina, amfetamina, etc. astea sunt droguri, nu iarba. iarba nu poate provoca dependenta. sau... de la iarba nu poti sa faci supradoza, in schimb de la cele de mai sus, poti. a... si de la iarba nu poti sa intrii in coma alcoolica si sa mori,,. frate cat adevar ai zis. plus un drogat e 10 ori mai linistit decat un betiv nu o sa vezi prea des drogati sa sara la bataie(ei sunt in lumea fericita) in schimb un betiv e cam violent Fumati iarba ca e ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fumat hash pentru mine nu a provocat dependenta vreo 20 de minute am fost pe alta lume ma simteam printre ciudati si radeam in prostie fara motiv sentimentul e inaltator nu iti simti picioarele si esti high foarte relaxat nu mi se pare periculoasa, mai periculos e alcoolul decat has'u sa zicem ca sunt aceleas efecte cu ale alcoolului dor ca nu meri stramb si nu ai tupeu prost in tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mari Daca vrei sa stii ierburile sunt singurele droguri de la care nu devii dependentwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fumati diesel fratilor e cel mai bun si nici nu creeaza dependenta starea e una de liniste nu creeaza paranoia si e 25lei gramu din care faci 8 cuie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca fumezi un joint singur poate sa aiba efect s dupa o luna.cam gr

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fumator de iarba inrait, insa nu dependent happy Inteleg foarte bine cand este momentul sa fumez un cui si cand sa nu fumez...Am lucrat si eu la un weedshop si consumam cu gramele pe zi dar se pare ca nu sunt dependent, n`am bagat de ceva timp insa nu simt nevoia...atata timp cat fumezi ceva verde, nu un praf maro(heroina) e totul ok! cine se screme pe aici-incercati si apoi vb happy apropo ca sa stiti si voi : Ca sa mori de supradoza de marijuana sau hasis trebuie sa fumezi de 2 ori greutatea corpului tau in 10 min- asta ar insemna ca un barbat de 75 de kg sa fumeze 150 kg in 10 min. E IMPOSIBIL!winking

| medda a răspuns:

Din ce informatii am eu orice drog creeaza dependenta mai devreme sau mai tarziu, indiferent daca il consumi mai rar sau mai des, organismul tot se obisnuieste cu el si de fiecare data cand simti nevoia de drog incerci sa -ti gasesti o motivatie, sa te minti singur si asa incet incet, nu intr-o luna, nu in doua, dar dupa un an cazi in plasa si incepi sa joci dupa cum iti cere oganismul.Si asta pentru ca nu ai cum sa stii exact cand trebuie sa te opresti, nu stii cat de repede se obisnuieste corpul tau cu drogul.Natura difera de la o persoana la alta.Concluzia: Nu e bine sa incepi!

| NonoFtw a răspuns:

Sunt si eu un pic cunoscator in materie de droguri usoare.care e diferenta intre marijuana si plantele de la Weed Shop? pai, este un destul de mare. cele de la weed shop sunt cu diverse chimicale si nu sunt bune deloc. duc la paranoia si chiar mai rau. daca aveti de gand sa fumati NU luati nimic de la weed shop...este mult mai buna marijuana decat prostiile alea.nu incerc sa conving pe nimeni sa fumeze marijuana. faceti ce vreti. e corpul vostru.intre timp vizionati asta : http://www.youtube.com/watch?v=YsPxLxKmqtI

| raoulduke a răspuns:

Droguri? lsd, heroina, cocaina, amfetamina, etc. astea sunt droguri, nu iarba. iarba nu poate provoca dependenta. sau... de la iarba nu poti sa faci supradoza, in schimb de la cele de mai sus, poti. a... si de la iarba nu poti sa intrii in coma alcoolica si sa moriwinking.