| Alien a întrebat:

Dumnezeu-tatal dar Dumnezeu-mama unde este, de ce nu se vorbeste de ea?
Nu are cum sa nu existe pentru ca Dumnezeu are un fiu?

Răspuns Câştigător
| LadyBya a răspuns:

De ce mai intrebi daca habar nu ai ce vorbesti, omule!
Dumnezeu e creatorul nostru! Nu are un singur fiu, ne are si pe noi! Dumnezeu i-a dat Fecioarei Maria un copil de la Duhul Sfant, el este Iisus care a fost rastignit pentru noi! Dumnezeu l-a luat la dreapta lui pe Donul nostru Iisus Hristos si pe Maica Domnului!

6 răspunsuri:
| narcisa a răspuns:

Pai cand a vestit-o ingerul Gavril pe Fecioara Maria ca Dumnezeu a ales-o sa poarte in pantece copilul LUI ea a acceptat zicand ca cine este ea sa se impotriveasca vointei Domnului. dar a mai zis ca ea nu a cunoscut barbat dar ingerul Gavril i-a zis ca Duhul Sfant o va umbri si asa va ramane insarcinata.
deci mama Domnului Nostru Iisus Hristos este Fecioara Maria

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Hmmm thinking
ti-am vazut majoritatea intrebarilor postate pe TPU

Si sunt in dubii thinking

Tu esti penticostal? straight face

| Alien explică:

OK, recunosc nu prea am gandit cand am pus intrebarea e din cauza lipsei de calciu, totusi e o intrebare.

| Adyr0 a răspuns:

Sfantul Duh + Fecioara Maria = Isus Hristos. Si doar Isus sade la dreapta Tatalui, nu si Fecioara Maria. Fecioara Maria e la fel de moarta ca proorocul David.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se presupune ca Dumnezeu este creatorul lumii. Nu se stie de cand exista, unde a aparut sau cum (daca) a luat viata. Avand in vedere aceste lucruri, cum iti explici ca sufletul sau se afla intr-un trup omenesc? Nu stiu, mie imi suna ciudat rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca am foarte mult calciu in mine de-am fost capabila sa-ti raspund la intrebare?batting eyelashes