| NecunoscutNecunoscut a întrebat:

Dupa ce am cunoscut niste detalii despre o fata pe facebook (am vorbit cu ea) si daca o chem in oras, la un suc sau la o plimbare, ce sa povestesc cu ea? Ce sa fac ca sa se simta bine in preajma mea? Si mai ales, cum trebuie sa ma comport cu o fata la intalnire? Trebuie sa vorbesc cu ea mai aprins? Sau ca si cu o persoana normala?
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Victorita15 a răspuns:

Hei happy Uite parerea mea. Incearca sa o surprinzi placut, cu un mic buchetel de flori sau eventual, o floricica, la inceputul intilnirii. Daca fetei ii place romantismul, atunci la sigur va fi impresionata de gestul tau. Cheamo la o cafenea sau o patiserie. Comporta-te ca un gentleman, achita tu nota de plata si ai grija de ea, ofera-i atentie. Vorbeste liber si deschis cu ea, despre orice doresti, sau orice va vine in cap. Ascult-o atent si da-i de inteles ca esti interesat de ceea ce povesteste. Dupa intilnire conduo acasa. Nu fi tacut sau trist, fii vesel, fa glume si comunica cit mai mult cu ea. Nu conteaza tema de discutie, conteaza ca voi sa primiti placere de la comunicarewinking Comporta-te firesc cu ea, dar in acelasi timp fii atent si grijuliu fata de ea, ai grija la cuvintele care le utilizezi si la felul in care te comporti. happy Nu-ti face griji, doar savureaza momentul si totul va fi bine! Succese, daca ceva, scrie-mi in privat si mai vorbim, in caz ca mai ai nevoie de ceva! happy

| NecunoscutNecunoscut explică (pentru Victorita15):

Si in ce fel sa vorbesc cu ea? ca si cu un amic? sau cum sa ma comport? mai insistent? sau doar asa ca si intre amici?

| Victorita15 a răspuns (pentru NecunoscutNecunoscut):

Nu te comporta insistent, nu o presa. Vorbeste normal, asa cum vorbesti cu ceilalti. Insa fii deschis si sincer, intreab-o de ce te ignora, de ce te respinge, care este motivul ca ati incetat sa iesiti, ce se intimpla. Intreab-o orice te framinta si orice vrei sa afli de la ea.

| NecunoscutNecunoscut explică (pentru Victorita15):

Nu mai bine ii zic sa nu se macheze? sa ii vad fata reala? ca acum am vazut o poza care-i diferenta dintre o fata nemachiata si aceeasi fata machiata straight face m-am speriat de fata nemachiata laughing

| Victorita15 a răspuns (pentru NecunoscutNecunoscut):

Ce legatura are machiajul cu conversatia?

6 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

BunahappyAi invitat-o pntru a o cunoaste mai bine, pune-i intrebari despre ea, despre ce-i place sa faca, despre prieteni, si apoi daca s-a stabilit o anumita legatura intre voi, ii poti pune intrebari si despre familia ei. Fii atent la tot ce iti spune si da-i de inteles ca esti interesat de ea.La intalnire trebuie sa fii tu insuti, adica cel care esti mereu, vrei sa se indragosteasca de tine si sa te accepte asa cum esti tu, nu de un ideal. Vorbeste-i frumos, normal, nu tipa, nu vorbi foarte tare, fii un baiat educat si nu sari pe ea cum fac majoritatea.Succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa te prezinti intr-un format super extravagant, care nu te reprezinta, pentru a discuta cu o fata. Pana la urma vrei sa se indragosteasca de tine sau de un ideal? Iesiti la un suc, o plimbare prin parc, puteti discuta despre filme, muzica, prieteni, cum e orasul ei (cum se distreaza). Chiar nu trebuie sa-ti faci griji, tu vei incepe discutia, ea o va continua, te poti folosi de ce spune pentru a deschide un alt subiect. Trebuie sa fii atent la ce spune. laughing