| Randomone a întrebat:

Dupa ce faci voluntariat primesti o diploma sau ceva ce poti pune in cv? Daca da, dupa cat timp de facut voluntariat primesti acel lucru?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, unii dau, altii nu depinde ce faci, cat faci unde faci, oricum la CV poti pune ca in general nu te verifica nimeni

| Linnet a răspuns:

Așa ar fi normal, dar depinde de organizație/asociație. De exemplu dacă mergi de o sărbătoare cu un ONG să ajutați bătrânii/copii dintr-un cămin la final poți primi diploma/adeverință, sau dacă mergeți să ecologizați o zonă la final ar trebui să primești. Dacă faci voluntariat pe durată nederminată ar trebui să ceri după câteva luni.