| zamo a întrebat:

Dupa ce m-am spovedit si impartasit mai este obligatoriu sa tin post?

7 răspunsuri:
| ♥.Sagemix a răspuns:

Nu. Decat daca vrei tu, din proprie initiativa. Postul trebuie tinut inainte, cel putin 3 zile, ca sa te poti spovedi si impartasi. tongue

| zanesiprintese a răspuns:

Trebuia tinut inainte postulhappy

| zanesiprintese a răspuns:

Pana la inaltare nu se mai tine post(miercurea si vinerea). Sunt 40 de zile de bucurie. Postul se tine inainte, cand vrei sa te spovedesti si impartasesti.

| mary a răspuns:

Presupun ca ai tinut post in postul pastelui... iar apoi te-ai spovedit presupun in saptamana mare. unii copii, dupa ce se impartasesc dai iama in magazinul cu dulciuri. dar chiar daca te-ai impartasit trebuie sa tii post pana ce iei pastele luat de la biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il ti si in ziua in care te-ai spoveditwinking

| zamo explică:

Mersi pentru ajutor happy