| VaneS.sA a întrebat:

Dupa epilare cu ceara imi raman punctele acelea rosii la radacina firului de par...si am fost la farmacie si mi-a dat Nidoflor...imi dispar din puncte dar nu in totalitate...adica sunt mai putin rosii... ceva mai bun nu exista in farmacii?

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu Nidoflor iti v-a disparea dar asta nu inseamna ca imediat.

| alexam a răspuns:

1 zi sau 2 maxim o sa fii iritata. Nu cred ca luand ceva bun o sa dispara instant. Ideea e sa te epilezi cu ceara inainte cu 2 zile de a merge in concediu, sau de ziua in care vrei sa iesi in fustita... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Încearcă cremă sau ulei special după epilat cu rol de închidere a porilor (punctele roșii de la rădăcina firului de păr), hidratare, antiseptic.
Tot la farmacie găsești sau la hipermarket (sunt o gamă vastă de produse de gen).
Pa, pa.