| IateyourCookie a întrebat:

Hey, nu suport durerea provocata de epilarea (pe piciare) cu ceara sau cu epilatorul, asa ca folosesc lama de ras, dar mereu dupa epilare imi apar niste "bubite"/iritatii rosii-mov la radacina firului de par si nu dispar de niciun fel. ce pot face?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la salon, lama este strict bărbătească!
Pa, pa.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Mai bine nu ai mai folosi lama deoarece te iriti si parul creste si mai repede.
Uite un site cu niste produse pentru epilare :)
http://www.veet.ro/cream-products.php

| denymar a răspuns:

Eu spun sa nu mai folosesti lama, deoarece mereu te va irita.
Eu spun sa-ti iei o crema depilatoare.
Se gasesc in orice magazine.
Acele creme functioneaza sub dus.Te dai cu acea crema, astepti cateva minute, dupa care te speli si nu va mai fi niciun fir. big grin