| Nuosamighicestiusernameulproasto a întrebat:

Dupa parerea voastra, ce inseamna "muzica buna"?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Cand vorbim de muzica buna,spunem ceva foarte complex si de asemenea ne gandim la ceva complex.
Eu cand aud cuvantul muzica,prima data ma gandesc la instrumente muzicale,pentru ca doar cu ele poti crea muzica.
Muzica buna de asemenea este muzica(,)care iti transmite un sentiment,ceva profund,greu de explicat.
Pasiunea cu care este facuta acea muzica,sentimentele,munca,oamenii si multe altele.
Greu de explicat,am pus si eu o intrebare asemanatoare si prea putini au putut sa imi raspunda.
Muzica nu are o limba anume,pot fi exprimate sentimente in italiana,spaniola,romana,franceza,chineza, germana, etc.Conteazadoar complexitatea ei.
Eu ascult acum asta :
http://www.youtube.com/watch?v=OrCiIycRzYg

Nu inteleg mare lucru din ce spune,dar vocea persoanei,sensibilitatea,ritmul,etc ma face sa o numesc Muzica Buna.

Mult prea grea de inteles muzica,mult prea putina muzica buna si multi prea multi prosti pentru a intelege muzica.
De asta majoritatea asculta house,manele,rapp, etc pentru ca sunt incapabili de a face diferenta si incapabili de a intelege ceva complex.
Porcariile alea le intelege oricine, dar pe Pavarotti sau Freddy Mercury mai putini.

10 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Muzica buna e muzica care iti place tie. Iar asta difera la fiecare persoana in parte.

| andreeutzaa a răspuns:

Nu e nevoie sa iti fac un text cu fraze filozofice laughing pentru ca muzica este simpla si asta o face frumoasa.
Pentru mine muzica buna este cea care e originala si transmite(indipendent de gen, chiar daca eu prefer rockhappy )

| Yukidaruma a răspuns:

Muzica buna pentru mine inseamna celecare te fac sa e simti in largul tau, sa te relaxeze si sa ai starea de spirit exact ca masajul pe care doreste sa il trnsmite melodia, daca esti trist, asculti o mel trista, daca esti vesel, asculti o melodie vesela, etc. Eu de obicei ascul toate tipurile de muzica mai putin: manele, opera si populara, bleach laughing
bine astea populara sau cum leo zice sunt bune la nunti, botezuri chestii din astea laughing, dar nu sa asculti cand esti acasa si vrei sa te simti in largul tau happy

| Ecea a răspuns (pentru Yukidaruma):

Ciudat ceea ce ai spus tu.
Eu pot sa fiu foarte fericit si sa ascult foarte multa muzica trista,sau invers.
Nu are nici o legatura, nu inteleg ce efect are asupra ta muzica, dar eu o inteleg altfel.

| OmletteDuFromage a răspuns:

Muzica buna este aia care iti produce starea de spirit dorita.

| KyraW a răspuns:

Pentru mine,muzica buna=cea care nu e creata pe calculator,care nu ela fel ca toate celalalte din club,unde vocea curge natural,nemodificat, si unde versurile au o profunzime, si reusiesc sa-ti aduca stare dorita.Acum depinde de la om la om.dar pentru mine, asta-i muzica adevarata.(vrei si gen?big grin fine, rock rolling eyes so what?straight face)

| Nuosamighicestiusernameulproasto explică (pentru KyraW):

Sunt complet de acord cu tine.Si nu inteleg ce problema as avea eu cu rock-ul, este ceea ce ascult si eu =D

| EmaS a răspuns:

Pentru mine o muzica buna inseamna aceea muzica care patrunde in profunzimea fiintei mele,si imi aduce liniste, bucurie, pace sufleteasca.Care ma face sa meditez la viata mea si la eternitate!

| SCUUUMPI a răspuns:

Mizica buna inseamna muzica de petrecere in care toate amicele tale pot sa fredoneze sau sa danseze pe ritmul muzici!