| xD_9502 a întrebat:

Dupa parerea voastra, un om poate sa fie in acelasi timp demn si modest? Dar demn si arogant? Dar demn si sarac? Exemplifica cu o intamplare, o situatie din viata reala. DAU fundita! love struck

Răspuns Câştigător
| Sun life a răspuns:

Demn si modest poate fi. A fi demn de ceva inseamna ca meriti acel ceva [ceva in gen], si cu modestia mergehappy. Si eu cred ca poate fi si demn si arogant, poate sa se laude, sa fie cu nasu` pe sus dar sa merite, sa faca tot prin forteele proprii.Si la fel si demn si sarac.Eu zic ca merg cum le-ai scris.Parerea mea, acum nu stiu cat conteaza dar asta cerd eu.Succes!

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Nu exista la acelasi personaj si demnitate si modestie.Pentru ca atunci cand ai demnitate esti egoist.Si cand esti egoist mimezi modestia de fatada.Demn si arogant categoric.Sunt un bun exemplusmugDemn si sarac(moral) nu ai cum.Demnitatea presupune un anumit grad de inteligenta