| UmbraDeVulpe a întrebat:

E adevarat ca daca tii telefonul in buzunarul din fata de la pantaloni scade calitatea spermei? Si daca da, atunci unde mama naibii sa il tii? Unde sa il pui daca nu e ok sa il tii in buzunarul din fata?... Doar nu o sa il tot tii asa in manahappy

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, asa este, fiind incalzeste testiculele si reduce considerabil producerea spermei.
Uite aici explicatia medicului:
https://www.facebook.com/watch/?v=532958118644325&ref=sharing

Telefonul il porti intr-o poseta, borseta, sacosa sau in haina, daca-i iarna, sau in buzunarul de la spate/fund.
In mana nu ai de ce sa-l tii, ca nu te suna tot timpul cineva, sa ai nevoie sa raspunzi atat de des.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cantitataea spermei ejaculate depinde strict de cat de des te mastrurbezi, fiindca spermei ii trebuie 10 zile sa se produca.
Mai rar cu masturbarea si vei fii mai sanatos.
Evident, purtatul telefonului sa se faca in buzunarul de la spate, sau intr-o borseta la brau ori in mana.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca stai sa te gandesti, nicaieri nu e bun.laughing La spate ti-l fura, intr-o borseta trecuta peste umar iti afecteaza inima si tot asa. Ai gasit vreun studiu despre ce spui tu aici? Mie mi-a spus medicul de familie ca nu e ok langa inima. Poate alti medici ar rade si ar zice ca nu e nicio problema.

| dullcat a răspuns:

O geanta ar fi ok, dar barbatii nu prea obisnuiesc sa poarte, chiar daca exista modele pentru ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu e ok,testiculele au de suferit din cauza radiațiilor emise de telefon și da, telefonul emite căldură și dacă stă cat mai aproape de zona testiculelor,ar avea și ele de suferit.
Însă calitatea spermei are de suferit și din alte varii motive,gen alimentare haotică, grăsime abdominala care e in acord cu alintația proastă. Somnul prost, hidratarea necorespunzătoare,la care mai adaugi și asta și da,stand doar cu telefonul in buzunar,îți afectează calitatea spermei,încet dar sigur.
Cât despre telefon in general,acesta emite unde electromagnetice și astfel de unde ne afectează întregul corp,nu doar sperma,inima sau mai știu eu.
Pt a-l depozita,nu știu, nu am vreo idee, însă trebuie sa-l ferești, mai ales, de inimă și testicule

| Fatamuntilor a răspuns:

Intr-o borseta!
sau in rucsac.

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Am rucsac care il port tot timpul cu mine
am portofel, o sacosa de cumparaturi si o pelerina!
Daca nu esti adeptul rucsacurilor, exista borsete in care intra telefonul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat, cel putin eu il tin numai in buzunarul din fata, gen in stanga si nu imi fac probleme, gen e destul de consistenta sperma, sa zic asa

| Sistemulxxl a răspuns:

Poti intreba pe Omegle.

| Darius50boss a răspuns:

Ia-ți o geantă sau ceva