| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca omul la betie spune adevarul?

18 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Depinde de caz si de cantitate happy.

| madalicious a răspuns:

Da e adevarat. Daca l-ai fi auzit pe fratimiu de revelion. oh go on de beat ce era spune numai dulceaguri. laughing

| daii a răspuns:

De fel asa este. Dar nu tot timpulhappy.

by daiiwinking

| OanaG a răspuns:

Da laughing)

Din fericire, mai afli mici secrete, am patit si eu cu varul meu rolling on the floor, daca l-ai fi auzit.

| Sἶrenἶa a răspuns:

E adevaaratwinking laughing) da.nu tot timpul

| Maia a răspuns:

Unii da, altii nu! Oricum asta e o superstitie.Cred ca depinde si de felul omului! Cunosc pe cineva cum bea, cum devine deprimat, suparat si apoi adoarme laughing) cand se trezeste nu mai stie nimic.

| brunetteee a răspuns:

Da

| Alice_6278 a răspuns:

Gindindune logik as zice ca este adevarat

Parerea mea:*

| miauu a răspuns:

Nu nu este

| roxyrocks a răspuns:

Dha e foarte adevaratlaughingcel putin mie o pers in stare de ebrietate mi. a zis adevarul:d

| never2say4never a răspuns:

DA. Omul la betie nu mai constientizeaza realitatea, crede ca vorbeste in mintea lui cu niste personaje imaginare, ca intr-un vis. Astfel uneori poti scoate adevarul de la o persoana beata, dar ai grija caci fiecare om e diferit, iar daca esti prea insistent cu aflarea adevarului, s-ar putea sa "trezesti" acea persoana din lumea paralela in care se afla.

| DenisaMetal a răspuns:

Da ti se dezvaluie anumite lucruri pe care nu le poti afla cand este fara acoolemie in sange...happy

| tarziu a răspuns:

In general la betie dispar anumite bariere din capul omului si e tentat sa vorbeasca

| alina_4026 a răspuns:

Nu toate persoanele, unii pot sa incepa a spune niste povesti ca iti cad urechile.

| Medis a răspuns:

Uneori e chiar foarte adevarat big grin. Dar ai grija ca mai sunt betivi care stiu ce spun in timpul betiei. Asa ca ai grija in ce te increzi tongue.

| androoh a răspuns:

Da.Deoarece oamenii, atunci cand consuma bauturi alcoolice(ei bine nu toti), nu au rusine, nu sunt timizi, iar atunci isi permit sa vorbeasca orice, dar nu intodeauna spun adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In vino veritas.Alcoolul adoarme rationalul si lasa sa iasa animalul din noi.Sint foarte feroce. Fereste-te.

| bblock69 a răspuns:

Da...deci nu mai bea laughing