| friday a întrebat:

Se spune ca la betie omul spune adevarul. Este adevarat, sau e doar o vorba?
Afirmatia este valabila si pentru un comportament diferit fata de o anumita persoana?
Funda.

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Depinde de oameni
Eu unul. la betie de la mine nu scoti nimic
adica. cand sunt treaz ma dau de gol mai usor
Pe cand.sunt beatstraight face nu scoti nimic nu stiu sunt atent la tot ce zic mereu

| ZEU93 a răspuns:

Da,de obicei la betie omul spune adevarul (desigur daca nu e prea mort sa mai vorbeasca)

| Sandilau a răspuns:

Se spune asa pentru ca omul beat are mai mult curaj si se gandeste mai putin la consecintele care ar putea urma in urma spunerii adevarului. O spune cu voia lui bineinteles doar ca nu isi da seama prea bine ce face. Bautura intuneca judecata. Deci practic in majoritatea cazurilor este adevarat.

| katty_6203 a răspuns:

Asa este,se spune ca atunci vorbeste vinullaughing (sau berea, rachiul, votca sau ce-o mai fi)big grin.Asta nu inseamna ca-ti vb din proprie experienta, doar am observat la uniitongue