| Larsette a întrebat:

E adevarat ca la betie oamenii spun adevarul?

Răspuns Câştigător
| QuizMaster a răspuns:

La betie oamenii pot spune orice,deoarece alcoolul li s-a urcat la cap si nu mai sunt in totalitate stapani pe ce spun.

Pot scapa minciuni, aiureli, injuraturi(asta cel mai des) si chiar si adevaruri(de care probabil nu isi vor mai aduce aminte cui le-au spus cand se vor trezi din betie).

In general e adevarat, depinde de la om la om si posibil, de cantintitatea de alcool consumata.

Funda?

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Cam DA,se scapa, nu gandesc clar, lucid, nu se pot controla si isi spun supararile, spun ce ii chinuie si ce si-ar dori!

| Arthur a răspuns:

In vino veritas!

| IoanaGabe a răspuns:

Da,majoritatea.

| Wøodenpints a răspuns:

Eu la beţie spun chestii amuzante, adevărul îl spun oricum şi treaz.
Depinde de om, nu-i o regulă generală. LA beţie poţi spune şi minciuni la fel de bine cum poţi spune şi adevărul, după care să nu mai recunoşti nimic.

| aneliram a răspuns:

Da,foarte adevarat.