| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca prima dragoste nu se uita niciodata?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Cu siguranta nu. Si nu o spun sentimental, ci logic:
Daca prima dragoste e si ultima, e clar ca nu ai cum sa o uiti, ca e singura. Daca au fost mai multe, presupunem ca o uiti pe prima. Ti-o amintesti doar pe a doua... insa aceasta devine in mintea ta prima. Daca si pe a doua ai uitat-o, a treia devine prima. Continuand rationamentul, tot timpul va exista o prima dragoste pe care ti-o amintesti. happy

33 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici o dragoste nu se uita niciodata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu nu am putut sa o uit, ne-am casatorit, avem 5 copii, suntem impreuna de 35 de ani si ne iubim ca la inceput.

daniela
| daniela a răspuns:

Da... amintirea ei te va urmarfi toata viata ca de laltfel tot ceea ce faci prima data

| JackieSue a răspuns:

Din punctul meu de vedere o uiti... Ok, dar sunt o fata mega visatoare si daca am aflat ca un baiat nu ma place trec la altul...si vezi...eu deja nu. mi amintesc decat cei 7 baieti pe care ii plac acum:-))

PS:sunt de acord cu tot ce e mai jos

| Nastia a răspuns:

Depinde d personalitatea ta.pentru mine prima iubire nu s va uita niciodata, e prea speciala.prea naiva si inocenta k s-o ingrop undeva-n sufletul meu,... sper ca si pentru ceilalti prima iubire e speciala si-o deosebita, ...nu merita uitata, ci doar ascunsa printre amintiri si scoasa cateodata la lumina sa fie stearsa d praf,...:X,...tongue,...,.happy

| dEutSa_8892 a răspuns:

Nu este adevarat!
pe primul meu prieten ziceam ca no sa-l uit niciodata, dar asta a fost pe moment.
am avut alti prieteni, si acum am unul deosebit in viata mea...pe ceilalti i-am uitat usor, dar pe actualul nu cred ca o sa-l uit tot atat de usor...asta o spun si logic si sentimental...happy

este o persoana unica in viata mea si asa va fi!

| DenissaDeea a răspuns:

Da cu siguranta/mai ales daca prima dragoste e traita la maxim, nu se uita niciodata prima dragoste, iti vei aminti mereu.

| kh1ss a răspuns:

Its so true tongue

| LuS[z] a răspuns:

Cred ca nu se uita pentru.ca vei ramane mereu cu amintirea"el/ea e prima mea dragoste/dezamagire". Oamenii isi aduc aminte de faptele care le-au legat de aceea persoana asa ca prima dragoste nu se uita.

| gabrielutzu a răspuns:

Daca ar fi fost dragoste, nu ar fi fost prima, ar fi fost unica.
Altfel a fost doar o aventura.

cristian
| cristian a răspuns:

Mai sunt si unii care au putina memorie si uita prima iubire.

| irynna a răspuns:

Nu este intotdeauna adevarat..pentru ca nimic nu este de neanlocuit!

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

De prima dragoste iti vei aminti intotdeauna, a fost inceputul descoperirii vietii tale.

| leluc a răspuns:

Nici o dragoste nu se uita. Nici prima, nici a treia, la fel cum nu uiti bucati din trecututl tau.

| Cosmina_2740 a răspuns:

Depinde la ce te referi.la prima dragoste...sau la primul act sexual...bine.vei zice ca actul sexual nu vine fara dragoste... dar dragostea, vine fara sex? ...vine...pentru ca intalnesti ochii aia, care te ajuta sa de descopri prin ei.
Eu am o alta viziune. dupa ce te-ai despartit de prima dragoste si in timp ce cauti o alta dtagoste o compari cu prima, cu siguranta prima dragoste nu se uita niciodata, pentru ca tot timpul va fi reperul de la care vei plecawinking

| sabina a răspuns:

E adevarat, nici celelalte nu cred ca le uiti.

| Teardrop:] a răspuns:

Datongue

| kufu a răspuns:

Eu cred ca da... Dar sti care e cu adevarat prima dragoste?

Vad ca trebuie sa detaliez: Care e prima dragoste? Aia de gimnaziu cand te indragostesti de profa aia tanara si sexy? Dragostea din liceu cand ai stat cu el/ea 1-2 ani? Dragostea din facultate cand sti ca e sufletul tau pereche si ai fi in stare sa muti munti pentru ea? In fiecare etapa din viata ta percepi altfel dragostea. Daca ai cap, cand o gasesti cu adevarat nu o lasi sa scape! Si atunci nu o uiti!

| loola a răspuns:

3big grin

| loredanarotariu a răspuns:

Sigur ca nu se uita, ba chiar mai mult - cu timpul ne gandim cu amuzament la prima relatie, devenind astfel memorabila in mod sigur.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Da, asa este.

| butterfly_1328 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi amintesc de la gradinita de prima dragoste! eu eram cenusareasa el printul meu. dar de abia acum am dat peste adevarata dragoste. e ceea ce te va marca pe viata! dar de toate iti vei amintihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima dragoste nu o uiti niciodata.as spune eu.pentru ca o singura data iubesti cu sufletul unui copil, poate fara minte, o singura data esti dispus-a la multe...si totusi mereu esti dispus unei noi iubiri, insa niciodata ceea ce va urma o va egala pe prima...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este adevarat nu se uita niciodata anca nu l-am uitat si inca mai tin la iel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este adevarat prima dragoste nu se uita niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-amintesc si-acum prima mea dragoste eram clasa a 8-a, aveam 14 ani si-l iubeam din toata inima, cu acea dragoste inocenta pe care doar la acea varsta o poti trai.nu am uitat nimic din acei 2 ani, imi amintesc orice cuvint, orice privire imi adresa dar pe el nu stiu cum de l-am iubit atat de mult. mi se pare o copilarie, dar cred ca atunci am iubit pentru. toata viata.