| OanaG a întrebat:

E adevarat ca Vitamina D, te ajuta la cresterea in inaltime?raised eyebrows

7 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Vitamina D este "nutrimentul miraculos" ce iti activeaza sistemul imunitar pentru a te apara impotriva micro-organismelor invadatoare – inclusiv gripa de sezon. Vitamina D are un rol crucial pentru functionarea sistemului imunitar, astfel incat capacitatea vitaminei D de a stimula functia imuna si de a distruge microorganismele invadatoare.Pentru crestere iti este recomandat altceva.

soothe
| soothe a răspuns:

Te ajuta la fixarea calciului - indirect ajuta cresterea. Pentru ca tot veni vorba citeste si http://www.soothe.ca/articole/articol_82_vitaminaD.htm

| αndï a răspuns:

Am auzit si eu chestia asta cu vitamina D, nu stiu sigur cum se poate obtine natural, ca intainte imi mai dadea maicamea sa iau centrum ( de la A la ZINC ) laughing si nu prea stiu daca mi-a ACCELERAT cresterea, dar am inaltimea de 1. 82~ tu cat ai?

| masly a răspuns:

Doar cand esti mik in crestere. deja de la o anumita varsta ini da doar pofta de mancare te ajuta la ingrasare si te fereste de raceala gripa si infecti atat.big grinciao

| cristime a răspuns:

rolling on the floor Atunci trebuie sa mai las vitamina D ca am un 1. 80 si am 12 ani

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Nu fa un sport, baschet in fata blocului

| Adrian_9787 a răspuns:

Eu i-au vitamine de la a la zinc ( centrum) si fac si inot si in timpul liber joc baschet / voley am 13 ani 1.60 salutwinking!